English
به ستاد دیه خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

زمینه آزادی 219 زندانی در کمیته ویژه ستاد دیه کشور فراهم شد

با برگزاری هفتمین جلسه کمیته ویژه زندانیان جرایم غیرعمد در سال‌جاری زمینه‌ آزادی 219 بدهکار مالی گرفتار در جرایم غیرعمد فراهم شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان نیازمند، جلسه هفتگی کمیته ویژه رسیدگی به وضعیت زندانیان جرایم غیرعمد تحت حمایت ستاد مردمی دیه روز دوشنبه (24 اردیبهشت ماه) به ریاست سید اسداله جولایی، رئیس هیات امناء ستاد دیه کشور برگزار شد.

در این جلسه پس از بررسی پرونده زندانیانی غیرعمدی از استان‌های اردبیل، ایلام، تهران، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، سمنان، فارس، کرمانشاه، گیلان، مرکزی، مازندران، یزد و اصفهان با اعطای تسهیلات خاص و لحاظ فرآیند آزادی، پس از طی مراحل رسیدگی منجمله «ارایه دادخواست اعسار»، «آورده خانواده مددجویان» و «اخذ گذشت رضایتمندانه» ضمن ارایه کمک ویژه به 4 زندانی زن و 215 زندانی مرد موافقت بعمل آمد.

اصل بدهی دویست و نوزده غیربزهکار یاد شده رقمی معادل 4 هزار و 490 میلیارد ریال بود که در مراحل متعدد رسیدگی نزدیک به 68 درصد بدهی در قالب قبولی دادخواست اعسار یا تعدیل اقساط از اصل محکومٌ‌به کسر شد.

آزادی یک آزاده 69 ساله که پس از ناکامی‌های بسیار در زندگی خصوصی برای جبران بخشی از زیان‌های مالی به سمت و سوی خرید و فروش سنگ رفته بود از مصوبات این جلسه بود. مردی با یک فرزند که به علت بی‌تجربگی علی‌رغم همکاری خوب شکات در گشت تقریبا نیمی از بدهی اما بابت ناتوانی در تامین مبلغی معادل سه میلیارد ریال از تاریخ 21 شهریور ماه سال گذشته در بند حبس حضور داشت.

۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۰۹:۴۷
تعداد کلیک: ۱۲۸

نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (1 رای)
  • رضا
  • ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۰۱:۵۶
  • 0
  • 0
    1

سلام بر مردان راه خدا لطفا برای زندانیانی که متقاضی دریافت وام هستند اقدامی شود، بالغ بر ۵ ماه است که وام های ستاد دیه کاهش یافته


امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به ستاد دیه می باشد.