English
به ستاد دیه خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

آزادی ۸۹ زندانی اردبیلی به برکت احسان برای اموات

از سال گذشته تا کنون ۲۸ خانواده اردبیلی با اختصاص بخشی از هزینه احسان متوفیان خود در مجموع زمینه آزادی ۸۹ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد استان را فراهم نموده‌اند.

 به گزارش روابط عمومی ستاد دیه کشور، کریم‌الله محبوبی با اعلام این که از ابتدای سال جاری تا کنون ۲۱۲ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد و بدهکاران مالی با حمایت‌ این نهاد مردمی از بند حبس رهایی یافته‌اند، اظهار کرد: جمع مبلغ محکومیت یا بدهی این افراد حدود ۲ هزار و ۹۲۰ میلیارد ریال بود که از محل گذشت رضایتمندانه شاکیان، اعسار به تقسیط، کمک‌های ویژه ستاد دیه کشور و استان، تسهیلات بانکی و آورده خود مددجویان تامین شد.

وی افزود: ۲۰۴ نفر از زندانیان آزاد شده را مردان و هشت نفر آنها را زنان شامل می‌شوند که از میان این افراد مسادع شده بیش از ۱۳۰ نفر بدهی مالی داشتند و سایرین محکومان جرایمی مانند مهریه، نفقه، ایراد صدمه بدنی غیرعمد، حادثه‌های کارگاهی و رانندگی بودند.

مدیر نمایندگی ستاد دیه اردبیل بیان کرد: امسال همچنین ۸۵ نفر با مشاوره‌های قضایی و مددکاری اجتماعی بدون پرداخت هیچ‌گونه کمک مالی این ستاد از زندان‌های استان آزاد شدند و به آغوش خانواده‌هایشان بازگشتند.

وی با اشاره به برگزاری ۸۷ جشن گلریزان از ابتدای سال جاری عنوان کرد: در حال حاضر نیز در قالب پویش مردمی نذر هشتم تلاش برای آزادسازی ۱۴ زندانی جرایم غیرعمد و مالی با مشارکت اردبیلی‌های مقیم استان البرز در جریان است که علاقه‌مندان تا پایان ماه جاری فرصت دارند در این کار خداپسندانه مشارکت کنند.

محبوبی در ادامه یادآور شد: ۲۸ خانواده شریف و ولایتمدار ساکن استان اردبیل از سال گذشته با اختصاص بخشی از هزینه احسان متوفیان خود در مجموع به مبلغ ۱۲ میلیارد ریال در آزادسازی ۸۹ نفر از زندانیان دارای محکومیت‌های غیرعمد و مالی مشارکت کردند که امید می‌رود این حرکت ارزشمند به فرهنگ عمومی تبدیل شود.

مدیر نمایندگی ستاد دیه اردبیل با اشاره به وجود ۱۷۱ محکوم مالی غیرمشمول دریافت کمک از ستاد دیه در زندان‌های استان اردبیل، اضافه کرد: در حال حاضر ۱۱۹ زندانی جرایم غیرعمد و مالی که واجد شرایط دریافت کمک از سوی ستاد دیه هستند، دوران محکومیت خود را سپری می‌کنند که انتظار می‌رود مردم نوع‌دوست به یاری آنها بشتابند.

نمایندگی ستاد مردمی دیه در اردبیل سال ۱۳۸۱ تاسیس شد که حدود ۲۲ سال از آغاز فعالیت ستاد در استان می‌گذرد و از بدو تاسیس تا کنون بیش از ۴۵۰۰ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد و مالی استان با کمک‌های این ستاد آزاد شدند.

 

بر اساس آمارهای ستاد دیه اردبیل، بیش از ۳۶۰ میلیارد ریال کمک‌های مردمی در این مدت جمع‌آوری و برای آزادی زندانیان مورد اشاره با مجموع مبلغ محکومیت یا بدهی افزون بر هفت هزار و ۵۲۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

۲۱ بهمن ۱۴۰۲ ۱۰:۵۵
تعداد کلیک: ۲۲۹

نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به ستاد دیه می باشد.