English
به ستاد دیه خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

47 زن بابت بدهی در استان فارس دربند بسرمی‌برند

مدیر نمایندگی ستاد دیه فارس گفت: علی‌رغم تلاش‌های ضورت گرفته در حوزه آزادی زندانیان زن بدهکار در جرایم غیرعمد اما هم‌اکنون 47 بانونی محکوم مالی در این استان در بند حضور دارند.

به گزارش روابط عمومی ستاد دیه کشور، اسحاق ابراهیمی مدیرکل زندان‌ها و مدیر نمایندگی ستاد دیه فارس با بیان اینکه ۴۷ نفر از زندانیان زن جرائم غیرعمد در این استان نیازمند همیاری خیرین هستند، اظهار کرد: از ابتدای سال تاکنون تعداد 430 زندانی جرائم غیرعمد از زندان آزاد و به جامعه و کانون خانواده بازگشته‌اند.

وی با اشاره به این که بدهی زندانیان جرائم غیرعمد آزاد شده رقمی معادل یک هزار و 550 میلیارد تومان بوده است، افزود: با رایزنی‌ مددکاران زندان‌ها و ستاد دیه در جریان رسیدگی به پرونده‌‌ها شکات بیش از 960 میلیارد تومان از حق خود را گذشت کردند که در حقیقت این اقدام خود، بزرگترین حمایت از مددجویان تحت پوشش ستاد دیه است.

ابراهیمی اعلام کرد: در فرآیند آزادی بیش از هفت میلیارد تومان آورده از سمت خود زندانیان جذب شد و مراجع قضایی استان هم با رسیدگی در کمترین زمان ممکن تا میزان 437 میلیارد تومان بصورت پذیرش مطلق اعسار و همچنین تعدیل اقساط بدهی بیشترین همکاری را داشتند.

مدیر نمایندگی ستاددیه استان فارس در ادامه با اشاره به اینکه برای آزادی این زندانیان بیش از  28میلیارد تومان تسهیلات بانکی جذب شده است، گفت: هم اکنون 977 زندانی جرائم غیرعمد در زندانهای استان نگهداری می‌شوند که 47 نفر از این تعداد زن هستند و برای آزادی این تعداد زندانی نیازمند همیاری بیشتر خیرین در آستانه سال نو هستیم.

وی ادامه داد: از آغاز سال جاری تاکنون تعداد 899 پرونده ستاد دیه تشکیل شده که 384 پرونده به کمیته ویژه در ستاد دیه کشور ارسال شده و از این بابت فارس، استان اول کشور در ارسال پرونده به تهران و جذب کمک‌ها بشمار می‌آید.

ابراهیمی همچنین افزود: میزان کمک های مردمی به ستاد دیه نسبت به سال گذشته رشد ۴40 درصدی را شاهد بوده که این جای تقدیر از مردم نوع دوست فارس را دارد.

پایان پیام /

۲۱ بهمن ۱۴۰۲ ۰۸:۲۳
تعداد کلیک: ۱۳۱

نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به ستاد دیه می باشد.