English
به ستاد دیه خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

دانش‌آموزان شیرازی مردانگی را به تصویر کشیدند

محصلین یک موسسه آموزشی در شهر شیراز با برپایی آیین گلریزان آزادی واژه «بزرگی» را تفسیر نموده و عبارت «مردانگی» را به تصویر کشیدند.

به گزارش روابط عمومی ستاد دیه کشور، نوجوانان موسسه آموزشی، فرهنگی و تحصیلی میعاد امام رضا علیه‌السلام در شیراز پس‌اندازهای نه ماهه خود در قلک‌های‌شان ریخته و در قالب طرح «یک قلک؛ زندگی» مبالغ اهدایی خود را در اختیار ستادیه استان فارس قرار دادند.

به دنبال این اقدام انساندوستانه و با پیگیری کمیته‌ صلح و سازش ستاد مردمی دیه پرونده 9 بدهکار مالی و بعبارتی نه پدر دربند بابت موضوعات مالی مورد رسیدگی قرار گرفت و پس از اخذ گذشت حداکثری از جانب شکات خصوصی، موجبات رهایی این سرپرستان خانواده که به اتفاق همگی دارای فرزند دانش‌آموز هستند فراهم شد.

مدیرکل زندان‌ها و مدیر نمایندگی ستاد دیه استان فارس با حضور در این موسسه آموزشی ضمن تقدیر از بانیان خیر و دست‌اندرکاران برپایی آیین آزادی زندانیان جرایم غیرعمد طی سخنانی گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون به برت همین کمک‌ها و پویش‌های مردمی تعداد ۴۱۵ زندانی جرائم غیرعمد از سطح زندان‌های استان آزاد و به کانون گرم خانواده بازگشه‌اند.

اسحاق ابراهیمی، بدهی این زندانیان اغلب عائله‌مند را رقمی معادل یک هزار و ۱۵۵ میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: با تلاش مددکاران زندانها و تعامل ستاد دیه و دیگر نهادهای حمایتی در فرآیند رسیدگی به پرونده‌ها شکات و اولیاءدم بیش از ۶۴٠ میلیارد تومان از حق خود را گذشت کرده‌اند که در حقیقت این طلبکاران شریف، خود در شمار بزرگترین خیرین ستاد دیه قرار دارند.

وی با بیان این که بیش از ۷ میلیارد تومان از محکوم‌به را خانواده زندانیان در قالب «آورده» تامین کرده‌اند، گفت: در اقدام قابل تاملی مراجع قضایی استان هم با رسیدگی در کمترین زمان ممکن به پرونده ها، اعتباری معادل ۴۳۷ میلیارد تومان را از دیون در قالب پذیرش مطلق اعسار یا تعدیل اقساط از جریان مطالبه خارج نموده و شرایط را برای استخلاص دربندان دردمند تحت حمایت ستاد دیه بیش از پیش فراهم نمودند.

وی با بیان این که بیش از ۶۷ میلیارد تومان از بدهی‌ها نیز از اعتبارات ستاد دیه مرکز تامین شده است، یادآور شد: از آغاز سال جاری تاکنون تعداد ۸۶۲ پرونده ستاد دیه تشکیل شده که ۳۸۴ پرونده به کمیته ویژه در ستاد دیه کشور در تهران ارسال شده و از این بابت استان اول کشور در ارسال پرونده به تهران و جذب کمک ها هستیم.

مدیر نمایندگی ستاد دیه فارس در پایان با اشاره به وضعیت زندانیان حال حاضر ندامتگاه‌های استان گفت: علی‌رغم تلاش‌های فراوان در راستای کاهش حداکثری زندانیان جرایم غیرعمد اما هم‌اکنون ۹۷۷ زندانی بدهکار مالی یا محکوم به پرداخت دیات ناشی از حوادث کارگاهی یا سوانح رانندگی در زندان‌های استان فارس نگهداری می‌شوند که ۴۷ نفر از این تعداد زن هستند و برای آزادی این تعداد زندانی نیازمند مشارکت و همکاری همه خیرین و موثرین جامعه خصوصاً در آستانه سال نو هستیم.

14

پایان پیام /

۱ بهمن ۱۴۰۲ ۱۱:۱۷
تعداد کلیک: ۱۷۱

نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به ستاد دیه می باشد.