English
به ستاد دیه خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

آزادی 151 زندانی استان مرکزی با گذشت ۳۷۶ میلیاردی شکات

امسال تعداد 151 زندانی جرایم غیر عمد استان مرکزی با مشارکت نیکوکاران و همراهی خوب شکات خصوصی در گذشت بخشی از دیون آزاد شده‌اند.

به گزارش روابط عمومی ستاد دیه کشور،  حجت‌الاسلام سید عبدالمهدی موسوی،  رییس کل دادگستری و رییس هیئت امنای نمایندگی ستاد دیه استان مرکزی با اعلام این خبر گفت: ۱۵۱ زندانی بدهکار مالی و یا محکوم به پرداخت دیات جرایم غیرعمد با رقم بدهی بالغ بر ۲ هزار و ۵۵۰ میلیارد ریال در هفت ماهه نخست سال از بند رنزدان رهایی یافته و به آغوش جامعه بازگشتند.

وی ادامه داد: فرآیند آزادی این زندانیان جرایم غیرعمد از طریق پذیرش اعسار از سوی مراجع قضایی و قضات دادگاه‌ها به میزان بیش از ۲ هزار و ۶۰ میلیارد ریال و اعلام گذشت شکات به مبلغ ۳۷۶ میلیارد ریال، آورده خانواده مددجو به میزان بیش از ۱۸ میلیارد ریال و تسهیلات بانکی به میزان بیش از ۴۹ میلیارد ریال بوده است.

رییس کل دادگستری استان مرکزی گفت: همچنین پرداخت بلاعوض از سوی ستاد دیه کشور، استان از محل کمک‌های مردمی بیش از ۴۲ میلیارد ریال است.

حجت‌الاسلام موسوی اعلام کرد: هم‌اکنون تعداد ۱۴۰ زندانی جرایم غیرعمد و محکوم مالی و به موازات آن یکصد و چهل خانواده در استان مرکزی برای آزادی سرپرستان خانواده یا عزیزان خود، چشم انتظار کمک‌های مالی خیران هستند.

وی بیان کرد: دستگاه قضایی با رویکرد تحولی خود بر آن است تا حد امکان و در چهارچوب قوانین و مقررات «حبس زدایی» را اجرا کند.

رییس کل دادگستری استان مرکزی گفت: در جرائم غیرعمد حضور و نگهداری زندانی در ندامتگاه مشکلی را حل نخواهد کرد و در برخی موارد باعث آسیب‌های اجتماعی و ناپایدار کردن کانون خانواده‌ها می‌شود.

پایان پیام /

۱۶ آبان ۱۴۰۲ ۱۲:۳۹
تعداد کلیک: ۲۶۹

نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به ستاد دیه می باشد.