English
به ستاد دیه خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

ستاد دیه برای جذب خیرین باید بیش‌فعال باشد

رئیس کل دادگستری استان تهران با اشاره به آزادی ۶۴۵ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد گفت: ستاد دیه برای جذب خیرین باید بیش از پیش فعال و پر تلاش باشد.

به گزارش روابط عمومی ستاد دیه کشور، علی القاصی در نشست هیات امناء ستاد دیه استان تهران با اشاره به توفیقات حاصل شده در حوزه مساعدت به زندانیان جرایم مالی غیرعمد بر ضرورت اهتمام بیش از پیش ستاد دیه در استان تهران به‌منظور جذب خیرین تاکید کرد و گفت: ستاد دیه برای جذب خیرین باید بیش از پیش فعال و پرتلاش باشد و نباید منتظر حضور خیرین بماند؛ بلکه ستاد دیه استان تهران راساً باید به سراغ اشخاص خیرخواهی برود که ظرفیت بالقوه برای مساعدت به زندانیان جرایم مالی غیرعمد را دارند.

ضرورت ارتباط مؤثر و مستمر ستاد دیه با جامعه خیرین

رئیس کل دادگستری استان تهران ضمن تاکید بر ضرورت ارتباط مؤثر و مستمر ستاد دیه استان تهران با جامعه خیرین گفت: حضور خیرین در زندان‌ها و استماع مستقیم مشکلات و مسائل مددجویان در محیط زندان قطعاً عامل محرک مهمی در جهت جذب کمک‌های جامعه خیرین به‌منظور گره‌گشایی از مشکلات و مسائل زندانیان خواهد بود.

وی با اشاره به رویکرد و نگاه موجود نسبت به محیط زندان و زندانیان اظهار کرد: تصور بسیاری از اشخاص در جامعه این است که هر شخصی که در زندان محبوس است، بدون استثنا جنایتکار، هنجارشکن و خلافکار محسوب می‌شود؛ اما الزاماً این‌گونه نیست و در بسیاری از موارد شرایط و برخی از اتفاقات و خطاهای سهوی سبب می‌شود که فرد راهی زندان شود.

ضرورت اصلاح نگاه جامعه نسبت به زندانیان غیرعمد

القاصی با تاکید بر ضرورت اصلاح نگاه جامعه و به‌طور خاص خیرین نسبت به زندانیان جرایم مالی غیرعمد عنوان کرد: ستاد دیه استان تهران با همکاری اداره کل زندان‌های استان تهران و دستگاه قضا باید در جهت اصلاح و ترمیم تصویر جامعه از مسئله زندان و زندانیان جرایم مالی غیرعمد اقدام کند و از تمامی ظرفیت‌های موجود برای تحقق این امر استفاده کند.

رئیس کل دادگستری استان تهران ضمن تاکید بر ضرورت تدوین و ارائه برنامه اجرایی مناسب از سوی ستاد دیه استان تهران برای جذب خیرین عنوان کرد: جامعه برای مساعدت به زندانیان باید مستقیماً در جریان مشکلات و مسائل زندانیان جرایم مالی غیرعمد و خانواده آن‌ها قرار گیرد، به همین منظور ضرورت دارد تا ساز و کاری تهیه شود که هر شخصی که قصد کمک به زندانیان جرایم مالی غیرعمد را داشته باشد، امکان ملاقات با فرد زندانی و خانواده او به‌منظور آگاهی از مشکلات و مسائل آن‌ها برای فردی که قصد مساعدت دارد، مهیا شود.

آزادی ۶۴۵ نفر از زندانیان جرایم مالی غیرعمد با کمک خیرین

وی در ادامه سخنان خود از فراهم شدن زمینه آزادی ۵۰ نفر از زندانیان جرایم مالی غیرعمد با مساعدت ستاد دیه و خیرین خبر داد و گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون حسب گزارشات واصله، ۳۱۱ نفر از زندانیان جرایم مالی غیرعمد با کمک ستاد دیه و خیرین و با پرداخت ۴۱ میلیارد تومان از بند رهایی یافتند و به آغوش خانواده خود بازگشتند.

پایان پیام /

۱۴ آبان ۱۴۰۲ ۱۱:۴۹
تعداد کلیک: ۳۲۹

نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به ستاد دیه می باشد.