English
به ستاد دیه خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

آزادی 17 زندانی ایثارگر بدهکار مالی به همت ستاد دیه فارس

مدیر نمایندگی ستاد دیه استان فارس از آزادی 17 زندانی ایثارگر محبوس بابت ارتکاب جرائم غیر عمد طی شش ماهه نخست سال به همت و مشارکت خیرین خداجو داد.

به گزارش روابط عمومی ستادد دیه کشور، اسحاق ابراهیمی در هجدهمین جلسه هیات امناء این نهاد مردمی در استان فارس  با اشاره به تفاهم‌نامه منعقد گردیده مابین  بنیاد شهید و  ستاد دیه کشور در راستای تکریم خانواده معظم شهدا و جانبازان و ایثارگران گفت: به همت حامیان ستاد مردمی دیه از ابتدای سال تا پیاین شهریور ماه 17 بدهکار مالی گرفتار حبس از بند زندان رهایی یافته و به آغوش جامعه بازگشتند.

مدیرکل زندان‌ها و مدیر نمایندگی ستاد دیه فارس اظهار کرد: بدهی این زندانیان ایثارگر که 16 تن از آن‌ها مرد و یک نفر زن بودند رقمی بالغ بر 60 میلیارد و 850 میلیون تومان بود که با قبولی دادخواست «اعسار» از سوی قضات محاکم قضائی به میزان 3 میلیارد و 319 میلیون از اصل دیون کسر شد.

مدیر نمایندگی ستاد دیه استان فارس افزود: در فرآید رسیدگی به همت کمیته صلح وسازش این ستاد حمایتی مبلغی معادل 54 میلیارد و 68  میلیون تومان گذشت رضایتمندانه از شکات پرونده‌ها اخذ شده و معادل 3 میلیارد و  149 میلیون تومان نیزاز منابع ستاد دیه استانی و تسهیلات بانکی (بدون سود) تامین و زمینه آزادی این زندانیان غیربزهکار فراهم گردید.

ابراهیمی، با بیان این که منسوبین درجه اول اعم از والدین، همسر و  فرزندان شهداء آزادگان و جانبازان در اولویت رسیدگی‌ ستاد دیه قرار دارند، افزود: در مسیر همکاری با متولی اصلی ارایه خدمات با پیشکسوتان عرصه دفاع مقدس مقرر شده ایت بنیاد شهید و امور ایثارگران یک پنجم و ستاد دیه هم چهارپنجم مبلغ بدهی ایثارگرانی که بابت تعهداتی چون دیه، مهریه، نفقه و قروض روانه بند شده‌اند تامین خواهد شد.

در پایان مدیرکل زندانها و مدیر نمایندگی ستاددیه فارس با اشاره به همیاری خداپسندانه و انسان‌دوستانه خیرین استان در کمک به آزادی زندانیان جرایم غیرعمد این اقدام پسندیده را مصداق انفاق در دین و اصلاح در جامعه عنوان کرد و گفت: با ترویج و نشر اقدامات حبس‌زداء نه فقط به یک انسان و خانواده یک زندانی کمک می‌شود که در نگاه کلی باید گفت استخلاص یک فرد صرفا بدهکار از بند به گسترش و احیاء فرهنگ نوعدوستی کمک خواهد نمود.

پایان پیام /

۱۳ آبان ۱۴۰۲ ۰۸:۲۳
تعداد کلیک: ۱۷۲

نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به ستاد دیه می باشد.