English
به ستاد دیه خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

سخاوت در دل پاییز استخلاص یک کارگر ایلامی را بدنبال داشت

کارگر ساده‌ای که در مسیر تهیه نیازهای اساسی خانواده با قصور در ایفای وظایف کاری سر از زندان در آورده بود، با سخاوت یک کارآفرین ایلامی از بند رهایی یافت.

به گزارش روابط عمومی ستاد دیه کشور، «عبدالله د» با وجود سرپرستی از یک خانواده پنج نفره پس از مدت‌ها سختی بی‌کاری پس از معرفی چند نفر از آشنایان با وظیفه پاسبانی از تجهیزات مستقر در یک پروژه نیمه‌تمام ساختمانی از سوی مدیرین یک شرکت عمرانی دعوت به همکاری می‌شود تا در کسوت نگهبان برای تهیه اقلام اساسی خانه و نیازهای اولیه همسر و فرزندانش اقدامی نماید.

اما در همان روزهای جذب به کار طی یک اتفاق غیرمنتظره، دستگاه بالابر ساختمان و تعدادی دیگر از ابزار ساخت و ساز که به صورت استیجاری در آن محل نهداری و از آن‌ها استفاده می‌شد از سوی چند بزهکار سابقه‌دار به سرقت می‌رود و در ابتدا صاحب دستگاه و دار ادامه مسئولین احداث از این نان‌آور خانه شکایت می‌کنند و خواهان پرداخت تمامی خسارات می‌شوند.

مراد بابایی، مدیر نمایندگی ستاد دیه استان ایلام در خصوص جزئیات این پرونده گفت: کارگر ساده‌ای که در تامین مایحتاج خانواده با مشکلات متعددی مواجه بود این بار با رقم سنگین بدهی 180 میلیون ریالی جایی و راهی جز حبس پیش‌روی خود نمی‌بیند و به دلیل غفلت در وظایف پاسبانی از اموال صاحب‌کار در نهایت پس از کش و قوس قضایی و تلاش برای اخذ گذشت و تامین بخش کوچکی از رقم بدهی بالاآمده در نهایت از مهر ماه سال جاری روانه زندان می‌شود.

وی افزود: کارآفرین ایلامی و از خیران جوان استان ایلام با حضور در محل نمایندگی ستاد دیه در ایلام ضمن مطالعه پرونده این مددجوی نیازمند و اطلاع از فرآیند رسیدگی به پرونده با تقبل الباقی بدهی این زندانی غیربزهکار در روزهای برگ‌ریزان پاییز جوانه‌های زندگی و امید را در دل فرزندان این مرد دربند کاشت.

پایان پیام /

۱۱ آبان ۱۴۰۲ ۱۱:۱۰
تعداد کلیک: ۱۸۸

نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به ستاد دیه می باشد.