English
به ستاد دیه خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

سیستان و بلوچستان تنها 69 زندانی غیرعمد دارد

به گفته مدیر کل زندان‌های سیستان و بلوچستان در این استان پهناور تنها 69 زندانی جرایم غیرعمد تحمل حبس می‌کنند.

به گزارش روابط عمومی ستاد دیه کشور، محمدحسین خسروی مدیرکل زندان‌ها و عضو هیات امناء ستاد دیه استان سیستان و بلوچستان با اعلام این خبر گفت: با وجود مشکلات معیشتی برخی خانوارهای ساکن در استان تاریخی و پهناور سیستان و بلوچستان اما پرونده‌های مالی این استان چندان بالا نیست.

وی از آزادی ۳۹ زندانی جرائم غیرعمد در نیمه اول سالجاری در این استان خبر داد و افزود: بیشترین محکومان آزاد شده مربوط به پرداخت مهریه بوده است.

خسروی، بیان کرد: رقم بدهی این زندانیان ۲۳ میلیارد ریال بود که با قبولی دادخواست اعسار، گذشت رضایت‌مندانه شاکیان و از منابع ستاد مردمی دیه شامل کمک‌های خیرین نوع‌دوست و تسهیلات بانکی مبلغ فوق به‌حساب سپرده دادگستری واریز و زمینه آزادی این مددجویان و بازگشت آنها به آغوش گرم خانواده فراهم شد.

وی با تشریح نوع محکومیت زندانیان جرائم غیرعمد در سیستان و بلوچستان افزود: از این تعداد ۱۴ مددجو مربوط به محکومان مالی، ۱۹ محکوم به پرداخت مهریه، ۶ محکوم به پرداخت نفقه، و یک محکوم نیز مربوط به حوادث ناشی از تصادفات رانندگی بودند.

مدیرکل زندان‌های سیستان و بلوچستان با بیان اینکه در شش ماهه نخست سالجاری ۲۱ درصد از شاکیان زندانیان جرایم غیرعمد و مالی در سطح استان از قسمتی از طلب خود نسبت به پرونده رضایت داده و عامل آزادی این مددجویان شدند، تأکید کرد: بیشترین محکومان آزاد شده مربوط به پرداخت مهریه بودند.

وی ادامه داد: هم‌اکنون 69 زندانی جرایم غیرعمد در سطح زندان‌های سیستان و بلوچستان بسرمی‌برند که یک نفر بابت محکومیت ناشی از دیه حوادث کارگاهی، 28 نفر بدلیل محکومیت‌های مالی، 34 محکوم به خاطر عجز در پرداخت مهریه و 7 محکوم نیز به علت عدم توانایی در پرداخت نفقه گرفتار بند آمده‌اند که تلاش ما برای استخلاص این محکومان ادامه دارد.

خسروی با تأکید بر اینکه خسارت و مشکلات ناشی از حضور زندانیان جرایم غیرعمد صرفاً متوجه این زندانیان نیست، گفت: علاوه بر اینکه حضور در زندان، زندگی فرد زندانی و خانواده او را تحت‌تأثیر قرار می‌دهد، زندگی فرد محکوم را نیز متأثر می‌کند؛ چرا که ممکن است محکوم به سرپرست خانواده خود را ازدست‌داده یا توانایی کارکردن نداشته باشد و بر همین اساس با استمرار حضور محکوم علیه در زندان دچار مشکلات عدیده‌ای شود.

وی اظهار کرد: با کمک به زندانیان جرایم غیرعمد، علاوه بر مساعدت به شخص زندانی و خانواده او، به محکوم به نیز کمک می‌شود و از این حیث، کمک به زندانیان جرایم غیرعمد کار بسیار ارزشمندی محسوب می‌شود.

پایان پیام /

۶ آبان ۱۴۰۲ ۱۳:۲۴
تعداد کلیک: ۲۱۵

نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به ستاد دیه می باشد.