English
به ستاد دیه خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

ارثیه یک خانواده صرف آزادی ۲ زندانی در همدان شد

مدیر نمایندگی ستاد دیه استان همدان گفت: خانواده رزاقی در همدان بخشی از اموال مادر مرحوم خود را برای آزادی ۲ زندانی اهدا کردند.

به گزارش روابط عمومی ستاد دیه کشور، یدالله روحانی‌منش با اعلام این خبر اظهار کرد: این خانواده ۵۰ میلیون تومان به ستاد دیه کمک کردند که با این رقم زمینه آزادی ۲ زندانی جرائم غیر عمد فراهم شد.

وی ادامه داد: ۱۵۵ نفر از زندانیان جرائم غیرعمد این استان از ابتدای سال جاری تا پایان مهر ماه با کمک خیرین و پرداخت مبالغ بدهی، آزاد و به آغوش خانواده بازگشته‌اند.

مدیر نمایندگی ستاد دیه استان همدان افزود: این افراد شامل ۱۲۴ زندانی مالی، ۲۸ زندانی مهریه، ۲ زندانی نفقه و یک زندانی ناتوان در پرداخت دیه ناشی از سوانح هستند که با پیگیری ها و تلاش ستاد دیه و همراهی و مشارکت افراد خیر از زندان آزاد شدند.

روحانی‌منش با بیان اینکه ۱۱ نفر از زندانیان آزاد شده زن هستند، افزود: مجموع بدهی این تعداد زندانی آزاد شده ۳۶۷ میلیارد و ۸۰۴ میلیون ریال بود که با اقدامات موثر ستاد دیه استان و همچنین مشارکت فعال افراد خیر، تامین و برای آزادی این افراد به شاکیان آنها پرداخت شده است.

وی گفت: البته با توجه به اقدامات انجام شده ۳۱ میلیارد و ۹۸۵ میلیون ریال از این میزان بدهی توسط شاکیان بخشیده شد و حدود هفت میلیارد و ۷۶۴ میلیون ریال آن نیز توسط خود افراد زندانی، تامین و پرداخت شده است.

روحانی‌منش همچنین از پرداخت چهار میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال از محل صندوق تامین خسارت های بدنی طی هفت ماهه امسال برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد استان خبر داد و ادامه داد: بیش از ۲۱۱ میلیارد و ۷۶۷ میلیون ریال از بدهی زندانیان آزاد شده نیز با رای و نظر قاضی، اعسار به تقسیط (قسط‌بندی) شده است.

وی اظهار کرد: میزان کمک پرداختی به پرونده های مالی و دیه ۷۰ میلیارد و ۳۱۲ میلیون ریال است ضمن اینکه ۴۱ میلیارد و ۱۷۶ میلیون ریال از بدهی زندانیان در قالب تسهیلات با مشارکت بانک ها(ملت، ملی، صادرات و تجارت) تامین و پرداخت شده است.

انتهای پیام /

۴ آبان ۱۴۰۱ ۱۲:۴۵
تعداد کلیک: ۵۵۷

نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به ستاد دیه می باشد.