English
به ستاد دیه خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

رنگ‌آمیزی نرده‌های شهری کار دست کارگر داد

کارگری که مکلف به اتمام عملیات رنگ‌آمیزی گاردریل و نرده‌های شهری یکی از مناطق استان البرز شده بود با وقوع حادثه‌ای در حین انجام کار روانه زندان شد.

به گزارش خبرنگار مهـر، آقا عین‌الله، مرد ۴۵ ساله‌ای است که با نیت پیدا کردن کار مناسب به همراه خانواده ۴ نفره خود از روستای محل زندگی به کرج سفر می‌کند و در خانه‌ای استیجاری به گذران زندگی می‌پردازد.

روزگار، فراز و نشیب‌های زیادی برای او و خانواده اش در نظر گرفت و به همین خاطر او ابتدا به بهشت سکینه رفت و به امر احداث قبور برای اموات مدتی مشغول شد.

پس از آن مدتی را هم به عنوان نظافتچی در بیمارستان قائم شهر کرج دست به کار شد و در نهایت با پیشنهاد کاری بهتری نسبت به مشاغلی که داشت، با مجموعه‌ای آشنا می‌شود که در حوزه زیباسازی شهری فعالیت داشتند.

عین‌الله، علی‌رغم همکاری دو ساله با شرکت یاد شده اما هرگز قراردادی را آنجا امضا نمی‌کند که او را حین و بعد استخدام پشتیبانی مناسب قانونی کند تا احیاناً در صورت بروز حادثه به استناد نوع همکاری تمام خسارت‌های جسمی و جانی ناشی از کار مشمول قوانین استخدامی قرار گرفته و کارفرما مکلف به جبران باشد.

هزینه‌های پزشکی، کارگری را روانه زندان کرد

به دنبال همین غفلت و عدم دانش حقوقی کافی، او به هنگام انجام عملیات سفت‌کاری ورق‌های فلزی حفاظ کنار یک خیابان در پی رنگ آمیزی آن به ناگاه چهار انگشتش قطع شده و ضمن اینکه به دلیل روزمزد بودن با مشکل تأمین نان شب همسر و فرزندان کم سن و سالش روبرو می‌شود، بحران بزرگ‌تری چون هزینه‌های پزشکی و مراقبت‌های درمانی گریبان‌گیر او می‌شود.

مردی که در خرید اساسی‌ترین نیازهای زندگی از جمله خورد و خوراک، خانه و هزینه‌های حداقلی تحصیل یک پسر و دو دختر با کلی مشکل مواجه بود این بار به دلیل جراحت شدیدی که داشت، مجبور می‌شود به اجبار و البته به امید اینکه شهرداری هزینه انجام شده را پرداخت خواهد کرد، جهت انجام هزینه‌های جراحی پیوند انگشت شست مبلغی را از دوستان قرض می‌نماید که در ادامه به دلیل عدم ایفای تعهدات از سوی شرکت با استناد به مقاد و تبصره‌های قانونی هنوز از شدت شدید بی‌کاری شانه خالی نکرده با طرح دعوی از سوی دو نفر از طلبکاران عین‌الله از تاریخ ۶ تیر ماه سال جاری روانه یکی از زندان‌های استان البرز می‌شود.

بدهی ۲۳ میلیونی کارگری مقروض

اگرچه ستاد دیه به محض شناسایی این مددجو و با انجام تحقیقات و اخذ استعلام‌های قضائی رقم بدهی این زندانی را از ۷۰ میلیون و چهارصد هزار تومان تا رقم ۲۳ میلیون تومان تقلیل داده است اما این سرپرست خانواده بابت الباقی موجود همچنان در بند حضور دارد.

نیکوکارانی که تمایل دارند یاری‌گر این مددجوی نیازمند باشند، می‌توانند کمک‌های نقدی خود را به شماره حساب‌های ستاد دیه کشور به‌قرار ۷۴/۷۴ بانک ملت شعبه مستقل مرکزی، ۷۷۷۷ بانک تجارت شعبه مرکزی، ۸۸۸۸ بانک صادرات شعبه مرکزی یا ۵۵۵۵۵ بانک ملی واریز کرده و برای اختصاص مبلغ پرداختی جهت آزادی این فرد یادشده فیش پرداختی را با تحریر موضوع کمک انجام‌شده به شماره ۸۸۹۱۶۰۱۱ دورنگار کنند. روابط عمومی ستاد دیه با تلفن ۸۸۹۱۶۰۱۲ الی ۱۵ پاسخگوی سوالات شما در این زمینه خواهد بود.

انتهای پیام /

۳ مرداد ۱۴۰۱ ۱۴:۴۷
تعداد کلیک: ۱۷۰

نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (1 رای)
  • ناشناس
  • ۴ مرداد ۱۴۰۱ ۱۶:۰۶
  • 0
  • 0
    0

ممکن است شماره کارت یا شبا به اشتراک بگذارید؟


امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به ستاد دیه می باشد.