English
به ستاد دیه خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

کاهش زندانیان بدهکار دیات کارگاهی به ۱۷ نفر

رئیس هیات امناء ستاد دیه کشور از کاهش جمعیت زندانیان بدهکار دیه ناشی از حوادث کارگاهی به ۱۷ مددجو خبر داد.  

سید اسدالله جولایی، رییس هیات امناء ستاد دیه کشور در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با تقدیر از حمایت‌های مادی و معنوی خیرین در راستایی حبس‌زدایی از زندان‌ها گفت: از جمعیت سه هزار و ۲۰۲ نفری زندانیان جرایم غیرعمد در کشور هم‌اکنون تنها ۷ محکوم به دیات منجر به فوت و ۱۰ محبوس بدهکار دیات جرحی در بند حبس بسر می‌برند.

وی با بیان اینکه کمترین طیف زندانیان تحت حمایت ستاد دیه را محکومان دیات ناشی از اتفاقات حین کار تشکیل می‌دهند، ادامه داد: بدهکاران مالی ناشی از مطالبه وجه و تضامین بانکی با دو هزار و ۳۶۱ زندانی، شلوغ‌ترین دسته زندانیان نیازمند را شامل شده و در رتبه بعدی متعهدان به پرداخت مهریه هستند که در حال حاضر ۶۶۶ زندانی را شامل می‌شوند.

رئیس هیات امناء ستاد دیه کشور با اعلام این که تنها ۲.۵ درصد زندانیان واجد شرایط در مسائل غیرعمد بدهکاران دیات هستند، گفت: در احصاء این جمعیت حداقلی باید گفت بعد از محکومان پرداخت دیه حوادث ناشی از کار، بدهکاران دیات تصادفات رانندگی و زندانیان جرایم شبه عمد و خطای محض قرار دارند که به ترتیب هر کدام ۲۸ و ۳۶ مددجو را شامل می‌شوند.

وی تصریح کرد: به لطف رعایت اصول ایمنی کار و نظارت بیشتر بر پروژه‌های ساختمانی و قراردادهای احداثی خوشبختانه از سه سال گذشته تاکنون جمعیت زندانیان ناشی از حوادث کار سیر نزولی داشته و این جمعیت طی این بازه زمانی همواره دو رقمی بوده است.

جولایی در خصوص مبلغ بدهی زندانیان جرایم غیرعمد گفت: محبوسان بدهکار دیه با وجود اقلیتی که در جمع زندانیان جرایم غیرعمد دارند، اما محکومٌ‌به آن‌ها رقم سنگین‌تری را نسبت به محبوسان مالی به خود اختصاص داده است. به نحوی که در برخی پرونده‌های جرحی مانند سقوط یک کارگر از ارتفاع ممکن است کارفرمای پروژه‌ای با رقمی چند میلیاردی بدهکار دیه شود.

رئیس هیات امناء ستاد دیه کشور با اشاره به محکومان ناشی از حوادث کار تصریح کرد: در استان فارس 8 نفر، استان خوزستان ۳ نفر و استان‌های تهران، گلستان، اردبیل، هرمزگان، مرکزی و قزوین یک نفر در این دسته از جرائم در زندان هستند.

انتهای پیام/

۲۵ خرداد ۱۴۰۱ ۱۰:۱۲
تعداد کلیک: ۸۰

نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به ستاد دیه می باشد.