English
به ستاد دیه خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

تعهد 3 میلیاردی جامعه بندری هرمزگان برای آزادی زندانیان غیرعمد

در گلریزان ویژه بندر شهید رجایی خیرین هرمزگانی با تعهد مبلغی معادل 30 میلیارد ریال همیار ستاد دیه استان در راستای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد شدند.

به گزارش روابط عمومی ستاد دیه کشور، آیین گلریزان ویژه آزادی زندانیان جرائم غیرعمد ستاد دیه استان هرمزگان با حضور علیرضا احمدی منش دادستان شهرستان بندرعباس، مصطفی کیشانی مدیر کل زندانها و نائب رئیس هیات امنا ستاد دیه و احمد مرادی نژاد مدیر نمایندگی ستاد دیه استان، علیرضا محمدی کرجی ران مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان و جمعی از خیرین در بندر شهید رجایی برگزار شد.

دادستان مرکز استان هرمزگان در ابتدای این مراسم طی سخنانی گفت: ماه مبارک رمضان و شب‌های قدر بهانه و فرصتی برای حضور در امور خیرخواهانه و دستگیری از نیازمندان به ویژه زندانیان جرایم غیرعمد است و امروز بسیاری از آسیبهای اجتماعی درون جامعه ماحصل همین زندانی شدن‌هاست.

علیرضا احمدی‌منش با بیان اینکه عموم جرایم زندانیان در این استان مربوط به جرایم غیرعمد به ویژه جرائم مالی است، توصیه کرد: مدیران استان برای اینکه در جریان مشکلات و گرفتارهای زندانیان جرایم غیر عمد قرار بگیرند، بازدیدهایی از زندان‌ها داشته باشند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان نیز طی سخنانی گفت: انفاق و کار خیر پشتوانه قرآنی دارد و در بسیاری از نقل‌ها و روایت‌ها آمده است که روز بیست وسوم ماه مبارک رمضان کم از شب قدر ندارد و همانند شب قدر ارزشمند است و امروز نیز این مراسم را فرصتی برای گرفتن ثواب انفاق برای خود بدانیم.

علی‌رضا محمدی کرجی‌ران، برگزاری جشن های گلریزان را یک عمل اجتماعی خداپسندانه در کمک به زندانیان نیازمند دانست و در بیان فواید انفاق افزود: انفاق و گذشت تاثیر بسیار مهمی از نظر اخلاق و رفتار اجتماعی دارد و خداوند نیز در قرآن به گذشت و عفو تاکید زیادی کرده است. انفاق سبب زیادی مال و ایجاد روح فداکاری در انسان می‌شود.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی ادامه داد: انفاق گاهی با مال، گاهی با جان و گاهی نیز با آبروست که اگر با ایثار همراه باشد، مانع هلاکت اجتماع، سبب زیادی و جایگزینی مال، ایجاد روح فداکاری در انسان و آمرزش گناهان می‌شود.

وی ضمن قدردانی از ستاد دیه استان به سبب برگزاری ویژه‌برنامه‌های جشن گلریزان و تشویق افراد جامعه به کار خیرخواهانه به ویژه آزادی زندانیان در ماه مبارک رمضان، گفت: همین نشان دادن کار خیر خود امر به معروف و تشویق به کار خیر است و امیدواریم با کمک‌های خیرخواهانه کارکنان بنادر و دریانوردی استان نیز شاهد آزادی تعداد زیادی از زندانیانی و شادی دل خانواده های آنان باشیم.

محمدی کرجی‌ران بیان کرد: اگر ما بتوانیم زمینه آزادی این افراد را فراهم نماییم در واقع به خودمان کمک کرده‌ایم چرا که این کارها هم در زندگی این دنیا و هم آخرت ما تاثیرگذار خواهد بود.

زندانی غیرعمد در چشم انتظار کمک خیران مدیر نمایندگی ستاد مردمی دیه هرمزگان نیز گفت: ستاد دیه استان هرمزگان در سال ۱۳۸۱ کار خود را آغاز کرده و در این مدت توانسته‌ایم سه هزار و۴۸۳ زندانی با بدهی بالغ بر ۵۴۸ میلیارد تومان را از زندان های استان آزاد و به آغوش گرم خانواده برگردانیم.

به گفتهاحمد مرادی نژاد درحال حاضر ۳۳ زندانی جرایم غیرعمد این استان با بدهی ۲۶۸ میلیارد ریال در جشن گلریزان ماه مبارک رمضان چشم انتظار کمک‌های خیران برای بازگشت به آغوش گرم خانواده‌هایشان هستند.

وی با بیان اینکه بیشترین بدهی زندانیان جرائم غیرعمد به ترتیب مربوط به دیه، محکومیت مالی، مهریه و نفقه است، بیان کرد: از این تعداد زندانی جرائم غیرعمد، ۱۶ نفر از زندانیان یادشده محکوم مالی و ۱۷ نفر نیز به سبب مطالبه مهریه در زندان هستند.

مرادی‌نژاد، رسالت ستاد دیه را کمک به آزادی زندانیان مالی و دیه در جرائم غیرعمد، کاهش آسیب‌های اجتماعی، کمک به سلامت جامعه و ترویج فرهنگ ایثار و گذشت عنوان کرد و یادآور شد: برگزاری جشن‌های گل‌ریزان در ماه مبارک رمضان از برنامه‌های مهم ستاد مردمی دیه است و امیدواریم در پی برگزاری این رویداد مهم شاهد آزادی همه زندانیان غیرعمد در هرمزگان باشیم.

55

انتهای پیام /

 

۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۴:۴۲
تعداد کلیک: ۵۵

نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به ستاد دیه می باشد.