English
به ستاد دیه خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

مجموع بدهی زندانیان غیرعمد استان یزد 45 میلیارد است

مدیرکل زندان‌های یزد با اشاره به جمعیت 67 نفری زندانیان جرایم غیرعمد استان گفت: کل بدهی این افراد رقمی معادل 67 میلیارد تومان است.

به گزارش روابط عمومی ستاد دیه کشور، حسین سبزواری در تشریح عملکرد نمایندگی استان یزد در راستای آزادی محکومان جرایم غیرعمد اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون تعداد ۱۲۰ زندانی بدهکار مالی و محکوم به پرداخت دیات (حوادث کارگاهی یا تصادفات رانندگی) از سطح زندان‌های استان آزاد و به آغوش خانواده خود بازگشتند.

وی با اعلام وضعیت موجود زندانیان جرایم غیرعمد افزود: هم‌اکنون ۶۷ مددجو جرائم غیرعمد، مشمول کمک ستاد دیه استان هستند که برای آزادی آن‌ها مبلغی معادل ۴۵ میلیارد تومان نیاز است.

مدیرکل زندان‌های استان یزد بیان کرد: از این تعداد سه نفر خانم و مابقی مرد هستند.

وی با تشریح نوع محکومیت مددجویان افزود: ۴۷ مددجو با محکومیت‌های مالی ناشی از صدور چک یا سفته، ۹ محبوس با محکومیت مرتبط با تعهدات مهریه، 3 مددجو محکوم به پرداخت نفقه، 5 مددجو نفر محکوم به پرداخت دیه تصادفات رانندگی، ۲ مددجو محکوم به ایفای دیه حوادث کار و یک مددجو نیز محکوم به پرداخت دیه ایراد صدمه بدنی غیرعمد گرفتار بند شده‌اند.

مدیرکل زندان‌های استان گفت: اعضای کمیته صلح و سازش این ستاد در تلاش هستند با برگزاری جلسات متعدد با شکات پرونده‌ها مبالغ قابل توجه‌ای را از شکات گذشت رضایتمندانه اخذ کرده تا بتوانند زمینه آزادی این محکومان مالی را فراهم نمایند.

سبزواری با قدردانی از کمک‌های نیکوکاران و خیرین برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد گفت: به همت ستاد دیه استان از ابتدای سال جاری تاکنون تعداد ۱۲۰ زندانی جرائم غیر عمد از زندان‌های استان آزاد و به آغوش خانواده خود بازگشتند.

وی ادامه داد: بدهی این مددجویان مبلغ ۵۲۷ میلیارد ریال بود که مبلغ ۴۲۹ میلیارد ریال توسط اعضای کمیته صلح و سازش ستاد دیه استان از شکات گذشت رضایت مندانه اخذ و مابقی این مبلغ از منابع این ستاد شامل کمک‌های خیرین و نیکوکاران نوعدوست و تسهیلات بانک‌های عامل مبلغ ۹۸ میلیارد ریال به حساب سپرده دادگستری واریز و زمینه آزادی این ۱۲۰ نفر و بازگشت آن‌ها به آغوش گرم خانواده فراهم شد.

نایب رئیس هیئت امناء ستاد دیه استان یزد از اجرای پویش‌های «یلدای رهایی» و «سردار دلها» در آینده نزدیک توسط ستاد دیه استان یزد خبر داد و تصریح کرد: در نظر داریم با برگزاری این پویش‌ها زمینه آزادی محکومین در بند و چشم انتظار را فراهم کنیم.

انتهای پیام /

۹ آذر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۶
تعداد کلیک: ۲۵۴

نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به ستاد دیه می باشد.