English
به ستاد دیه خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

آزادی 14 زندانی غیر عمد با حمایت مالی بانک توسعه تعاون

در راستای عمل به مسئولیت‌های اجتماعی و هم‌زمان با ماه مبارک رمضان جوان‌ترین بانک دولتی ایران با اختصاص مبلغی معادل 350 میلیون تومان زمینه آزادی 14 زندانی غیرعمد را فراهم کرد.

به گزارش روابط عمومی ستاد دیه کشور، حجت‌اله مهدیان مدیرعامل بانک توسعه تعاون در دیدار با اعضای ستاد دیه ضمن اعلام کمک 350 میلیون تومانی، از اقدامات حبس‌زدای این نهاد مردمی در راستای کاهش جمعیت زندانیان تقدیر کرد.

وی با اشاره به ماهیت دولتی و توسعه‌ای بانک توسعه تعاون، افزود: بانک‌های توسعه‌ای باهدف انتفاع صرف تشکیل نمی‌شوند و در این زمینه یکی از مهم‌ترین برنامه‌ها فعالیت در بخش مسئولیت‌های اجتماعی تمرکزیافته است که به دنبال این رسالت ما در بانک علاوه بر وظایف تکلیفی از سوی قانون‌گذار، برنامه‌های ویژه‌ای برای حمایت از مجموعه‌های اجتماعی و حمایتی داشته و دارد.

مهدیان اظهار کرد: بانک توسعه تعاون از ابتدای فعالیت خود تاکنون همواره با تخصیص اعتبار در حمایت از آسیب دیدگان ناشی از سیل، زلزله و بحران‌های اقتصادی از اشخاص و کسب و کارهای آسیب‌دیده حمایت کرده و تلاش‌های موثری در جهت تحقق رسالت غیراقتصادی خود به ثمر رسانده است.

وی اظهار امیدواری کرد: با توجه به اقدامات خوبی که در ستاد محترم دیه انجام پذیرفته و عزم جدی بانک توسعه تعاون در حمایت از زندانیان واجد شرایط تحت حمایت این نهاد خیریه، این آمادگی وجود دارد تا همکاری‌ها و تعامل فی ما بین تداوم یابد.

در ادامه علی مهربان، قائم مقام ستاد دیه کشور در سخنانی گفت: با همت خیرین نوعدوست و با حمایت مجموعه‌ها و مسئولین دولتی از رمضان سال 1369 تا رمضان سال جاری بیش از یکصد و پنجاه هزار زندانی جرایم غیرعمد از بند حبس رهایی یافته‌اند.

وی افزود: با توجه به افزایش نرخ دیه و بالارفتن مبالغ بدهی محکومان غیرعمد ستاد دیه در اقدماتی مشارکتی با برخی از نهادها اقدماتی را طراحی و مدیریت نموده است که با عنایت به ظرفیت‌های موجود در بانک توسعه تعاون امید است این همکاری‌ها با بانک مذکور نیز گسترش یابد.

مهربان با اشاره به عواقب شیوع ویروس کرونا در کشور یادآور شد: از زمان اپیدمی متاسفانه ما در بحث برپایی جشن‌های گلریزان فیزیکی با چالشی جدی مواجه شدیم اما به لطف خیرین خداجو و عنایت ویژه نهادهایی چون بانک توسعه و تعاون فعالیت در امر آزادی زندانی نه فقط مختل نشد بلکه با برپایی جشن‌های آزادی در فضای مجازی و یا عقد تفاهم‌نامه‌های فیمابین با جدیت بیشتری پیگیری و زمینه آزادی جمع کثیری از محبوسان نیازمند فراهم گردید.

در این دیدار با موافقت اعضاء هیات مدیره مقرر شد مقدمات آزادی 14 نفر از زندانیان جرائم غیر عمد با پرداخت تعهدات مالی از سوی بانک توسعه تعاون فراهم و این افراد نیازمند تا عید سعید فطر از بند زندان رهایی یابند.

1

انتهای پیام /

۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۴:۳۹
تعداد کلیک: ۱۳۴

نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به ستاد دیه می باشد.