English
به ستاد دیه خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

آزادی سه هزار و ۷۲۰ زندانی غیرعمد از بدو تاسیس ستاد دیه کرمان

مدیر نمایندگی ستاد دیه کرمان از آزادی تعداد 3720 زندانی جرایم غیرعمد از بدو تاسیس نهاد در استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی ستاد دیه کشور، یدالله موحد در نشست هیات امنای ستاد دیه استان که در محل دفتر استاندار کرمان برگزار شد، اظهار کرد: در سنوات گذشته و با حمایت استانداران در راستای جذب کمک شرکت‌های بزرگ اقتصادی برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد و مالی کارهای بزرگی انجام و کمک‌های بسیار خوبی جذب شده است.

وی با اشاره به این مطلب که انتظار می‌رود تیم جدید مدیریت اجرایی استان کرمان نیز حمایت از ستاد دیه و انجمن حمایت زندانیان را مورد توجه ویژه قرار دهد، افزود: دستگاه قضایی استان در حد قابل توجهی و براساس ضوابط قانونی موجود تلاش می‌کند تا از ورود افراد به دلیل جرایم غیرعمد و مالی به زندان‌ها جلوگیری شود و در این راستا از مجموع شش هزار و ۲۴۰ حکم تقسیط شده، ۱۵۰ نفر در زندان ها حضور دارند که مشمول کمک‌های ستاد دیه می‌شوند.

نماینده عالی قوه قضاییه در استان کرمان به حوزه فعالیت انجمن حمایت زندانیان در راستای ارائه کمک‌های آموزشی، معیشتی، درمانی و تحصیلی به خانواده زندانیان نیازمند نیز اشاره و بیان کرد: این انجمن  در سطح استان کرمان یک هزار و ۲۰۰ خانواده از مددجویان زندان‌ها را تحت حمایت دارد که از این تعداد ۵۰۰ خانواده مربوط به شهر کرمان است.

موحد با اشاره به اینکه براساس قانون، انجمن‌های حمایت زندانیان اجازه فعالیت‌های اقتصادی را دارند، گفت: با حمایت‌های خیران و با به کارگیری جمعی از مددجویان رای باز، فعالیت‌های اقتصادی خوبی توسط این انجمن در استان کرمان آغاز شده که درآمدهای ناشی از آن برای کمک به آزادی زندانیان جرایم غیرعمد و نیز حمایت از خانواده زندانیان هزینه می‌شود.

در ادامه این جلسه، استاندار کرمان نیز با اشاره به اینکه قوه قضاییه در سال‌های اخیر ساختارهای بسیار خوبی ایجاد کرده است، گفت: ستاد دیه و انجمن حمایت زندانیان از مجموعه‌های بسیار فعال و پیگیر به شمار می‌روند که در راستای کاهش آلام زندانیان کمک‌های موثری انجام می‌دهند.

علی زینی‌وند افزود: بسیاری از افرادی که به دلایل جرایم غیرعمد و مالی وارد زندان‌ها می شوند از خانواده‌های آبرومند هستند و باید کمک کرد که تا حد امکان مشکلات آن‌ها برطرف شده وبه آغوش گرم خانواده خود بازگردند.

وی با اشاره به رویکرد ستاد دیه در اخذ رضایت شاکیان، اظهار کرد: تلاش در جهت بخشش بخشی و یا تمام بدهی مددجویان جرایم غیرعمد اقدام ارزشمندی است ودر کنار این اقدامات باید به فرهنگسازی برای جلوگیری از ورود مددجویان زندان ها توجه بیشتری صورت گیرد.

وی با بیان این مطلب که در مجموعه اجرایی استان آماده هر گونه همکاری در راستای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد و نیز کمک به خانواده زندانیان نیازمند هستیم، گفت: استان کرمان ظرفیت‌های بالقوه‌ای برای اجرای ایده‌های ابتکاری در راستای اصلاح و تربیت مددجویان زندان‌ها و نیز کمک به آزادی زندانیان نیازمند و آبرومند دارد که در این زمینه نیز در حد توان خود به مجموعه قضایی استان کمک خواهیم کرد.

وی به موضوع حرفه آموزی به مددجویان زندان‌ها نیز اشاره و بیان کرد: انتظار می‌رود در این مسیر به شکلی اقدام شود که سرپرست خانواده پس از آزادی از زندان بتواند به شغلی که در آن آموزش دیده مشغول شود و از تکرار جرم توسط این افراد جلوگیری شود.

مدیر نمایندگی ستاد دیه استان کرمان نیز در این نشست با اشاره به تشکل ستاد دیه در استان کرمان از سال ۱۳۸۰ گفت: از ابتدای تاسیس ستاد دیه در استان کرمان تاکنون زمینه آزادی سه هزار و ۷۲۰ نفر فراهم شده که یک هزار و ۵۸۵ نفر با کمک های ۲۴ میلیارد و ۵۰۰ هزار تومانی خیران از زندان آزاد شده اند.

سید حجت‌الله موسوی‌قوام افزود: استان کرمان با جلب همکاری و کمک شرکت‌های بزرگ اقتصادی استان در زمینه جذب کمک‌های خیران از استان‌های برتر کشور به شمار می‌رود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۱۵۰ مددجوی جرای غیرعمد در زندان‌های استان کرمان حضور دارند که برای آزادی آن‌ها به ۱۰ میلیارد تومان نیاز است، یادآور شد: از ابتدای تاسیس ستاد دیه در استان کرمان تاکنون ۳۹۸ میلیارد تومان گذشت شکات نیز حاصل شده است و استان کرمان در این زمینه نیز از استان‌های برتر کشور به شمار می‌رود.

وی ادامه داد: در طول سال‌های فعالیت ستاد دیه در استان کرمان در مجموع ۳۵۱ میلیارد تومان کمک‌های مردمی و خیران در جشن‌های گلریزان نیز جمع‌آوری و برای آزادی مددجویان جرایم غیرعمد شده است.

انتهای پیام /

۱ دی ۱۳۹۹ ۱۲:۵۸
تعداد کلیک: ۱۱۲

نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به ستاد دیه می باشد.