English
به ستاد دیه خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

آزادی 22 زندانی غیرعمد مازنی بدون پرداخت حتی یک ریال

به همیت خیرین استان مازندران از ابتدای سال تعداد ۳۲۳ زندانی غیرعمد از بند رهایی یافته‌اند که در راستای رسیدگی به این افراد 22 نفر در قالب گذشت شکات بدون پرداخت حتی یک ریال از بند رهایی یافتند.

به گزارش روابط عمومی ستاد دیه کشور، حجت الاسلام محمدصادق اکبری با اعلام این خبر در جلسه هیات امنای ستاد دیه استان گفت: حضور افراد به واسطه جرایم غیرعمد اعم از مالی و حوادث در زندان، اثرات جبران ناپذیر بسیاری بر خانواده‌های آنان مانند فقر، ترک تحصیل فرزندان و دیگر آسیب‌های اجتماعی به همراه دارد.

وی ضمن قدردانی از تلاش‌های دلسوزانه اعضای ستاد دیه استان با اشاره به فعالیت‌های انجام شده، اظهار داشت: گزارش ستاد دیه استان درجهت آزادی زندانیان وکمک به خانواده‌های آنان دلگرم کننده است وامید داریم با تدبیر دستگاه قضائی و تلاش برای کاهش ورودی زندانیان مالی به زندان‌ها وکمک نیکوکاران، زمینه آزادی تعداد بیشتری از زندانیان واجد شرایط فراهم شود.

رئیس کل دادگستری مازندران با اشاره به شیوع بیماری کرونا وافزایش مشکلات اقتصادی مردم تاکید کرد: خوشبختانه مردم ما علی رغم همه مشکلات موجود، رئوف و اهل گذشت هستند و وجود این اوصاف در بین مردم موجب می‌شود که بخشی از مشکلات این گروه از زندانیان رفع شود ودرحقیقت کسانی که با کمک‌های نقدی خود دل زندانی و خانواده چشم انتظارش را شاد می‌کنند توفیق بزرگ الهی شامل آنان خواهد بود.

وی افزود: نتیجه تلاش همکاران ما در ستاد دیه و همچنین مددکاران زندان، آزادی ۳۲۳ نفر ازندانیان جرایم مالی وغیرعمد بود که ازاین تعداد ۲۲ نفر در جلساتی که با شکات این پرونده‌ها برگزار شد از طریق صلح وسازش آزاد شدند و در واقع اولویت ما صلح وسازش در پرونده‌ها و در ادامه بسیج تمامی امکانات برای آزادسازی زندانیان است.

حجت الاسلام اکبری اعلام کرد: ۳۵ میلیارد و ۱۰۷ میلیون ریال تسهیلات بانکی، ۹۰ میلیارد و۱۸۷ میلیون ریال کمک بلاعوض ستاد دیه، ۱ میلیارد و ۱۳۴ میلیون ریال پرداختی از صندوق تأمین و ۳ میلیارد و ۷۴۰ میلیون ریال کمک خیرین استانی، مجموع بدهی برای آزادی ۳۲۳ زندانی را تکمیل کرده است.

انتهای پیام /

۲۸ آبان ۱۳۹۹ ۰۹:۲۳
تعداد کلیک: ۴۶

نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به ستاد دیه می باشد.