English
به ستاد دیه خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

نباید کسی برای بدهی مهریه به زندان برود

نایب رئیس کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس شورای اسلامی بر لزوم اصلاح ماده دو و سه نحوه اجرای محکومیت های مالی تاکید کرد و گفت: نباید کسی برای بدهی مهریه به زندان برود.

حجت الاسلام حسن نوروزی از ارائه طرح دو فوریتی اصلاح قانون مهریه و محکومیت‌های مالی به هیأت رئیسه مجلس خبر داد و افزود: بدهکاران مهریه نباید به زندان بروند و در موضوع مهریه اصل بر اعسار است.

وی از عزم تصمیم جدی و عاجل برای مهریه در مجلس یازدهم خبر داد و گفت: از نظر شرعی و دینی زندانی کردن بدهکاران مهریه وجاهتی ندارد.

نایب رئیس کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس شورای اسلامی از اصلاح ماده ۲ و ۳ قانون نحوه اجرای محکومیت‌های مالی در مجلس خبر داد و گفت: طبق ماده دو نحوه اجرای محکومیت‌های مالی هرکس محکوم به پرداخت مالی به دیگری شود چه به صورت استرداد عین یا قیمت یا مثل آن و یا ضرر و زیان ناشی از جرم یا دیه و آن را تأدیه نکند، دادگاه او را ملزم به تأدیه می‌کند و چنانچه مالی از او در دسترس باشد آن را ضبط و به میزان محکومیت از مال ضبط شده استیفاء می‌نماید ودر غیر این صورت بنا به تقاضای محکوم له، ممتنع را در صورتی که معسر نباشد تا زمان تأدیه حبس خواهد کرد.

نوروزی گفت: این ماده باید اصلاح شود، چرا که زندان جای بزهکاران، مجرمین و جنایتکاران است و نباید بدهکاران مالی را به زندان فرستاد.

انتهای پیام /

۱۷ آبان ۱۳۹۹ ۰۷:۱۹
تعداد کلیک: ۵۸

نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 5.0  (1 رای)
  • مجتبی بارانی
  • ۱۴ آذر ۱۳۹۹ ۲۱:۵۸
  • 5
  • 0
    0

سلام وقت بخیر مجتبی بارانی شماره ملی 0880013291هستم که ازتاریخ ٨/٢درزندان وکیل ابادمشهد بخاطر بدهی مهریه زندانی شدم پروندم مال سال92 ‌‌‌‌‌‌؛الان ازازدواج دومم بعدطلاق باهمسرویک فرزند4ساله دارم که این زندگیم هم داره خراب میشه بخاطر زندان رفتنم زندگیم مثل
جهنم شده اول ازخدا میخوام بعدازشمامیخوام پیگیری کنید 09378123153


امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به ستاد دیه می باشد.