English
به ستاد دیه خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

آزادی 406 زندانی غیرعمد اصفهانی در شش ماهه امسال

رئیس کل دادگستری استان‌ اصفهان گفت‌: در ۶ ماهه ابتدای سال با فعالیت ستاد دیه تعداد ۴۰۶ نفر از زندانیان‌که ‌برای بدهی اعم ‌از مهریه و محکومیت‌های مالی در بند بودند، آزاد شدند.

به گزارش روابط عمومی ستاد دیه کشور، محمدرضا حبیبی، رئیس شعبه اول دادگاه تجدیدنظر و رئیس کل دادگستری استان‌ اصفهان با اعلام این خبر افزود: مبلغ بدهی این زندانیان بالغ بر ۱۳۷ میلیارد تومان بود که با تلاش کمیته‌های صلح و سازش رقمی در حدود ۱۰۶ میلیارد تومان را شکات خصوصی از اصل بدهی گذشت کردند و ۳۱ میلیارد تومان را هم که بخشی ناچیزی از از مجموع مبلغ بدهی است را خود افراد تامین نموده‌اند.

رئیس کل دادگستری استان با اشاره به تلاش‌های مجموعه قضایی در راستای تسریع در روند رسیدگی به پرونده محکومان غیربزهکار گفت: باتلاش سازمان زندان‌ها و همکاری معاونت فناوری دادگستری در حال حاضر برای ۱۵۰ زندان و بازداشتگاه سطح استان زیرساخت دادرسی الکترونیکی فراهم شده است که وجود این سیستم در ندامتگاه‌ها افزون بر رسیدگی سریع به پرونده‌ها موجب ارتقاء امنیت و آرامش هر چه بیشتر و کاهش آسیب در بندهای زندان خواهد شد.

حبیبی افزود: طی دوماهه گذشته با نصب تجهیزات و نتیجه اعلام شده در زندان مرکزی استان اصفهان ۳۵ درصد اعزام بدرقه زندانیان کاهش داشته و از جهت امنیتی و صرفه جویی در نیرو، وضعیت کرونا که خروج زندانیان و برگرداندن آن‌ها خود مخاطراتی دارد قدم خوبی برداشته شده است.

 

وی تصریح کرد: در اجرای یکی از سیاست‌های مورد تاکید رئیس قوه قضاییه‌کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها است علاوه بر فعالیت‌های حبس‌زدای ستاد دیه که تنها در نیمه نخست سال زمینه آزادی ‌۴۰۶ نفر را فراهم نموده است در تلاش هستیم تا فعالیت‌های کمیسیون عفو‌ را هم ساماندهی نماییم که جالب است در این مدت ۶ ماهه بیش از هزار و ۱۰۰ پرونده را در همین بازده زمانی بررسی نموده‌اند.

انتهای پیام /

۲۹ شهریور ۱۳۹۹ ۰۷:۴۸
تعداد کلیک: ۴۶

نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به ستاد دیه می باشد.