English
به ستاد دیه خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

همکاری ستاددیه با مجمع خیرین استان یزد در حوزه کاهش زندانیان

با هدف پیشگیری از ورود ناخواسته افراد به زندان‌ها و همچنین جلب مشارکت‌ مردمی در راستای آزادی زندانیان غیربزهکار نشست اعضای هیات امناء ستاد دیه یزد و مجمع خیرین استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد دیه کشور، در نشستی با حضور رضا ذوالفعلی‌نژاد مدیرکل زندان‌های یزد، اسلام افشون مدیر نمایندگی ستاد دیه و اعضای مجمع خیرین استان، زمینه‌های افزایش حمایت‌های مادی و معنوی خیرین در مسیر آزادی زندانیان جرایم غیرعمد مطرح و نسبت به تهیه برنامه‌های مشترک تصمیم‌گیری شد.

مدیرکل زندان های استان و نایب رئیس هییت امناء ستاد دیه یزد در ابتدای این نشست در سخنانی گفت: هدف نهاد مردمی ستاد دیه صرفا آزادی زندانی نیست و در در این زمینه ما در صدد هستیم با برنامه‌ریزی مناسب و حمایت گروه‌های مختلف فرهنگی و هنری، مسئله آموزش و پیشگیری از وقوع جرایم غیرعمد را پیگیری و این امر را حتی در قیاس با رسالت آزادی زندانی در اولویت کاری قرار دهیم که در این زمینه خوشبختانه با همت خیرین از ابتدای سال تعداد ۵۹ مددجو جرائم غیر عمد مالی از سطح زندان‌های استان آزاد و از ورود بسیاری از افراد به داخل زندان پیشگیری نموده‌ایم.

وی افزود: در فرآیند رسیدگی برای آزادی این مددجویان مبلغی بالغ بر ۲۸۲ میلیارد ریال نیاز بود که با تلاش کمیته صلح و سازش ستاد دیه استان رقمی بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال از این اصل بدهی که رقمی در حدود 272 میلیارد ریال بود از سوی شکات گذشت رضایتمندانه اخذ گردیده است.

مدیرکل زندان‌های استان با تشریح وضعیت زندانیان غیرعمد استان اظهار کرد: هم اکنون تعداد ۱۹۷ زندانی جرائم غیر عمد در سطح زندان‌های استان تحمل حبس می‌کنند که برای آزادی این مددجویان واجد شرایط مبلغی بالغ بر یک هزار  میلیارد ریال نیاز است.

ذوالفعلی‌نژاد با اشاره به جشن‌های گلریزان  برگزار شده در ماه مبارک رمضان گفت: امسال به دلیل پیشگیری از شیوع ویروس کرونا نتوانستیم جشن‌های گلریزان را با حضور نیکوکاران برگزار نماییم و از همین رو اقدام به برپایی جشن‌های در قاب فضای مجازی پرداختیم و به دنبال این ابتکار از طریق اینترنت و یا از معبر شبکه استانی طی برنامه‌هایی چون «ماه مهربانی» تا میزان مبلغ ۱۷میلیارد ریال از سوی خیرین برای زندانیان واجد شرایط اخذ شد که با این اعتبار در ماه مهمانی خدا زمینه آزادی 21 بدهکار مالی و محکوم به پرداخت دیه (غیرعمد) تامین شد.

در ادامه این نشست رئیس مجمع خیرین استان یزد با تقدیر از اقدامات حبس‌زدای ستاد دیه گفت : یکی از نیکوترین کارها خدمت به هم نوع است و چه بسا که این اقدام خیرخواهانه آزادی زندانی دربند و  نیازمندی باشد که صرفا بر حسب نداری روانه زندان است و هیچ سابقه کیفری در پرونده او وجود ندارد.

مهدی بندگار از آمادگی این مجمع برای برگزاری طرح‌هایی جهت کمک به مددجویان جرائم غیرعمد خبر داد و گفت: این هیات حمایتی در نظر دارد تا  همکاری ویژه‌ای با اداره کل زندان‌ها و ستاد دیه در ماه محرم داشته باشد که این دغدغه افزون بر مواهب اخروی به دلیل عواقب تلخ اجتماعی آن برای ما یک فرض شرعی است.

وی افزود: به دنبال این برنامه تلاش داریم تا در به برکت ماه محرم و با بهره‌مندی از ظرفیت‌های فراوان و میزان نفوذ هیئات مذهبی طرح‌های در راستای افزایش سلامت اجتماعی را در استان طراحی و اجرا نماییم.

انتهای پیام /

۳۱ تیر ۱۳۹۹ ۱۱:۴۶
تعداد کلیک: ۶۸

نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به ستاد دیه می باشد.