English
به ستاد دیه خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

گذشت ۳۴۴ میلیونی شکات بیرجندی برای آزادی ۸ زندانی غیرعمد

شاکیان یک پرونده خصوصی در خراسان جنوبی با گذشت مبلغی معادل ۳۴۴ میلیون تومان زمینه آزادی 8 نفر از زندانیان جرایم غیرعمد استان را فراهم نمودند.

به گزارش روابط عمومی ستاد دیه کشور، حسین‌پور مدیر نمایندگی ستاد دیه در نشست هیات امنای نمایندگی ستاد دیه که با ریاست حجت‌الاسلام حمیدی رییس کل دادگستری استان برگزار شد با اعلام این خبر گفت: جمع بدهی این زندانیان رقمی بالغ بر ۸۰۰ میلیون تومان بود که از این مبلغ ۳۴۴ میلیون تومان را شاکیان بخشیده و ۳۳۰ میلیون تومان را نیز خانواده این مددجویان در قالب آورده محکومان ارایه داده‌اند.

وی افزود: ۶ مورد از این پرونده‌ها به محکومیت‌های مالی ناشی از صدور چک باز می‌گشت و دو مورد هم به تعهدات ناشی از مهریه و دیه که با تصویب اعضای جلسه بدهکاران این پرونده‌ها در خصوص پرداخت الباقی بدهی به زودی با مساعدت ستاد دیه از بند رهایی خواهند یافت.

وی گفت: از آغاز امسال تاکنون به ۱۷ پرونده زندانیان جرائم غیر عمد در استان رسیدگی شده است که از این جمع ۹ مورد مرتبط با بدهی‌های مالی و ۷ پرونده نیز به موضوعات مهریه اختصاص داشت.

حسین پور، مبلغ بدهی پرونده‌های حل و فصل شده را رقمی معادل سه میلیارد و ۵۶۴ میلیون و ۶۸ هزار تومان اعلام کرد و افزود: از این مقدار ، دو میلیارد و ۴۴۴ میلیون و ۱5 هزار تومان را شاکیان گذشت کرده‌اند،  ۱۱۹ میلیون و ۴۳۵ هزار تومان کمک ستاد دیه استان و  207 میلیون تومان نیز کمک ستاد دیه کشوری بوده است.

مدیر نمایندگی ستاد دیه استان با اشاره به اینکه هم اکنون 128 زندانی جرائم غیر عمد در استان تحمل حبس می‌کنند افزود: برای استخلاص این افراد واجد شرایط ۲۹ میلیارد تومان نیاز است.

انتهای پیام /

۲۱ تیر ۱۳۹۹ ۱۱:۳۴
تعداد کلیک: ۶۲

نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به ستاد دیه می باشد.