English
به ستاد دیه خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

بانویی که حبس قناری‌های همسرش را می‌کشد

بانوی جوان مطلقه پنج ماه بعد از جدایی، به دلیل سوء استفاده همسر سابقش در قبال خریدهایی که داشته، روانه حبس می‌شود.

به گزارش ایسنـا، «نسرین» بانوی 29 ساله‌ای است که با وجود سرپرستی از فرزند دو ساله خود،   این روزها بر حسب یک سهل‌انگاری در زندان حضور دارد.

روایت گرفتار شدن این زن به اتفاقی بازمی‌گردد که او با درخواست همسرش در ضمانت خرید 80 قناری زینتی، پشت چک‌هایی را امضا می‌کند که هرگز خیال گرفتار شدنش به واسطه همین اقدام را نمی‌کرد.

همسر او سال‌ها در کار خرید و فروش پرنده‌های زینتی بود. در یک معامله تعداد زیادی قناری جیبر با نژادی غیرایرانی خریداری می‌کند که به دلیل کم‌توانی مقرر می‌شود دو سوم پول این کار بعد از مدتی واریز شود.  برای تضمین چکی صادر و همسر این مرد نیز از مبلغ تعهد شده ضمانت می‌کند، اما در ادامه با اوج گیری اختلافات خانوادگی و در نهایت متارکه این زوج در قبال آمدن و رفتن‌های طلبکاران، مرد متواری شده و علی‌رغم پیگیری قضایی و انتظامی تاکنون ردی از او شناسایی نمی‌شود.

مبلغ تعهد شده در برگه تجاری چک رقمی بالغ بر 112 میلیون تومان بود که فروشنده با عنایت به اختلاف این زن و شوهر،  در نهایت برای حصول خواسته مالی خویش اقدام به شکایت علیه ضامن می‌کند که برای همین منظور در فرآیندی این بانو  از تیر ماه سال جاری با جکم جلب روانه حبس می‌شود.

با احراز نیازمندی این فرد و خانواده پدری او، اگر چه رقم بدهی با تلاش ستاد دیه در حال حاضر به 41 میلیون تومان کاهش یافته است اما مددجو در پرداخت الباقی همچنان با مشکل همراه است.

اصل بدهی به استناد رای دادگاه بدوی و تجدید نظر اگرچه رقمی بالغ بر 112 میلیون تومان بود اما با اضافه شدن مبلغی بابت تاخیر تادیه این رقم در برهه‌ای به 202 میلیون تومان هم رسید که با ارایه معاضدت‌های قضایی، دادخواست اعسار این فرد قبول و محکمه با پرداخت 50 میلیون تومان به صورت نقدی و ماهیانه مبلغ 1 میلیون تومان موافقت کرد. مبلغ الباقی نه با گذشت شاکی بلکه به این طریق تعدیل شده و از مبلغ پیش‌قسط نیز تا به امروز 9 میلیون تومان تهیه شده است.

براساس گزارش ستاد دیه کشور،  نیکوکارانی که تمایل دارند برای تامین بخشی از بدهی این مددجوی واجد شرایط کمک کنند، می‌توانند با روابط عمومی ستاد دیه کشور به شماره ۰۲۱۸۸۹۱۶۰۱۲ تماس بگیرند.

انتهای پیام /

۱۳ بهمن ۱۳۹۸ ۰۸:۱۱
تعداد کلیک: ۲۳۶

نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به ستاد دیه می باشد.