English
به ستاد دیه خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

آزادی 68 زندانی غیرعمد با کمک جامعه حسینیان اردبیل

به همت جامعه حسینیان شهر اردبیل طی دو ماهه اخیر تعداد 68 زندانی جرایم غیرعمد با پرداخت مبلغی معادل 13 میلیارد تومان از بند حبس رهایی یافتند.

به گزارش روابط عمومی ستاد دیه کشور، مراد فتحی مدیرکل زندان‌های استان اردبیل در آیین گلریزان آزادی زندانیان جرایم غیرعمد که در سالن ملاقات زندان مرکزی برگزار شد اظهار کرد: زندان یک تجربه تلخ است و کام هیچ بدهکار غیربزهکاری با آن شیرین نمی‌شود، این تلخکامی هم فقط محدود به زندانی نیست و به واسطه حبس بدهکار شاکی خصوصی هم از وصول سریع بدهی خویش عاجز می‌ماند.

وی به تاثیر روانی زندان بر روی خانواده زندانیان غیرعمد اشاره کرد و افزود: آسیب‌های اجتماعی که زندان در جامعه و  در بین اعضاء خانواده این دسته از زندانیان به وجود می‌آورد بعضا غیرقابل جبران است. چرا که با زندانی شدن سرپرست یک خانواده آبرومند از اثبات اینکه فرد مددجو صرفا بابت ناتوانی مالی گرفتار شده ، تا مصائب ناشی از اخراج‌های مرسوم از محل کار یا آسیب‌های وارده اجتماعی به همسر و فرزندان فرد دچار بیماری‌های عصبی و خانواده او نیز تا ورطه نابودی پیش می‌رود.

فتحی یادآورشد: محرومیت از دستان گرم پدر برای یک کودک بسیار دشوار است و شما خیرین هستید که با آزادی زندانیان بدهکار مالی یا دیه نور امید را به کانون زندگی این افراد هدیه می‌کنید و نه فقط شخص زندانی و نه فقط خانواده او بلکه افرادی را هم که حقوق‌شان بر حسب یک اتفاق یا حادثه غیرقابل پیش‌بینی زایل شده و خسارت دیده‌اند هم منتفع از این خیر می‌شوند.

وی با تقدیر از حمایت‌های خیرین در راستای حبس‌زدایی گفت: از ابتدای سال تا کنون تعداد 140 زندانی جرایم غیر عمد با مبلغ بدهی بالغ بر 27 میلیارد تومان از بند حبس رهایی یافته و به آغوش جامعه بازگشته‌اند.

فتحی اعلام کرد: علی‌رغم آزادی‌های صورت گرفته در حال حاضر تعداد 540 زندانی غیرعمد در سطح زندان‌های استان تحمل حبس می‌کنند می‌برند که تعداد 290 نفر از این افراد دربند واجد شرایط کمک هستند.

8

انتهای پیام /

۲۹ آبان ۱۳۹۸ ۱۱:۵۲
تعداد کلیک: ۱۶۷

نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به ستاد دیه می باشد.