English
به ستاد دیه خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

افزایش ایمنی کابران راه نیازمند عزم همگانی است

مدیرعامل ستاد دیه کشور گفت: حل معضل کشته شدن روزانه 43 ایرانی بر حسب تصادفات رانندگی در سال اخیر نیازمند عزم عمومی تمامی دستگاه‌های اجرایی و نظارتی است.

به گزارش روابط عمومی ستاد دیه کشور، سید اسدالله جولایی در جلسه سیاست‌گذاری پنجمین کنفرانس بین‌المللی حوادث رانندگی که به میزبانی دانشکده فنی دانشگاه تهران برگزار شد با ارایه گزارشی از هزینه‌ 11 هزار میلیارد تومانی ناشی از سوانح رانندگی در سال 1397 افزود: در چند ماهه اخیر بسیاری از هموطنان در روزهایی چون تعطیلات نوروزی یا اعیاد منتهی به آخر هفته در شرایطی که به قول معروف بهترین احوال و ایام آن‌ها به حساب می‌آمده خیل عزیزان خود را تشییع قبرستان یا اعزام به بیمارستان نموده‌اند. اتفاقی که با عنایت به پیشرفت‌های روز و وجود امکانات حداقلی و مناسب در سطح کشور چندان قابل باور نیست. جان باختن ۱۷ هزار و ۱۸۳ نفر ایرانی تنها در سال گذشته و معلولیت دائمی 3 هزار نفر در پی این اتفاقات در شان فرهنگ باستانی و شخصیت و هویت اسلامی ساکنان این سرزمین نیست.

جریمه‌های رانندگی بازدارنده نیست

مدیرعامل ستاد دیه کشور با اشاره به جنبه‌های بازدارنده تخلفات راهنمایی و رانندگی گفت: اگرچه فرهنگ‌سازی و آموزش همگانی بایستی اولویت اصلی مسئولین در کاهش حوادث رانندگی باشد اما در تعیین مبلغ ریالی جرایم بایستی با معیار جهانی هماهنگ بود و یقین داشت مبالغ معین شده چندان بازدارنده نیست.

وی با تاکید بر نقش چهره‌های مردمی در راستای قانون‌مداری اقشار مختلف اجتماعی اظهار کرد: با عنایت به این که منشاء 80 درصد تصادفات رانندگی به عوامل انسانی مرتبط است، در این حوزه شایسته است نهادهای دولتی و مردمی دست‌اندرکار اصلاح رفتار کابران راه را به عنوان یک ضرورت پیگیری نموده و در این زمینه با دعوت از سلبریتی‌های هنری و ورزشی مردم را برای مشارکت در پویش یا کمپین‌های برگزار شده با همن موضوع تشویق نمایند.

بنابر این گزارش کنفرانس حوادث جاده‌ای با مشارکت تمامی نهادهای ذی‌ربط 14 و 15 بهمن ماه سال‌جاری در محل دانشگاه تهران برگزار خواهد شد.

انتهای پیام /

 

۴ آبان ۱۳۹۸ ۱۳:۳۳
تعداد کلیک: ۱۲۵

نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به ستاد دیه می باشد.