English
به ستاد دیه خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

ترویج سنت صلح و سازش متضمن آزادی بسیاری از زندانیان است

مدیرکل زندان‌های استان کرمان گفت: ترویج فرهنگ صلح و سازش آزادی بسیاری از زندانیان جرایم غیرعمد را بدنبال دارد.

به گزارش روابط عمومی ستاد دیه کشور، رمضان امیری در جلسه صلح و سازش ویژه محکومین جرائم غیرعمد شهرستان رفسنجان اظهار کرد: در ماه مبارک رمضان امسال 21 جشن گلریزان در استان کرمان برگزار شد که با کمک‌های جمع آوری شده در این محافل معنوی زمینه آزادی صدها زندانی غیرعمد تحت حمایت ستاد دیه فراهم شد.

وی با اشاره به جمع‌آوری کمک 98 میلیارد ریال خیرین در ماه مهمانی خدا افزود: در فرآیند رسیدگی به این مددجویان نیازمند با دعوت از اولیاءدم و شکات خصوصی ضمن برگزاری جلسات متعدد صلح و سازش قابل است که به میزان 40 درصد از اصل بدهی را طلبکاران گذشت نموده‌اند.

کرمان 250 زندانی غیرعمد دارد

عضو هیات امنای ستاد دیه کرمان با اعلام موجودی بدهکاران دیه و مالی استان گفت: از تعداد 250 زندانی جرایم غیرعمد تنها هشت نفر بابت ناتوانی در پرداخت دیات ناشی از حوادث کارگاهی یا سوانح رانندگی دربند حضور دارند و مابقی افراد آن دسته از بدهکاران مالی هستند که به دلیل تعهدات ناشی از مهریه یا صدور چک‌های بدون پشتوانه گرفتار زندان شده‌اند.

حبس 27 زندانی مالی در رفسنجان

امیری با اشاره به محبوسان جرایم غیرعمد شهرستان رفسنجان گفت: در حال حاضر تعداد ۲۷ زندانی بدهکار مالی با مبلغ چهار میلیارد تومان در زندان رفسنجان به سر می‌برند که مدت حبس آن‌ها به طور میانگین 3 ماه گزارش شده است.

مدیرکل زندان‌های استان کرمان یادآور شد: در برنامه‌های تنظیم شده توسط ستاد دیه که با عنوان جلسات صلح و سازش در سطح مساجد، تکایا و مجموعه زندان برگزار می‌شود، بعضا نزدیک به یک سوم بدهی زندانی‌ها با حضور ریش‌سفیدان فامیل، وساطت معتمدین محلی و یا حضور چهره‌های مردمی از سوب شاکیان در قالب اصلاح ذات البین بخشیده می‌شود که به همین واسطه می‌توان گفت طلبکاران در خط مقدم آزادی زندانیان جرایم غیرعمد قرار دارند.

وی با بیان این که در روزهای اخیر مردم شریف شهرستان‌های کرمان، بم و سیرجان تا میزان 6 میلیارد تومان از حقوق حقه خویش در راستای تسریع در روند استخلاص افراد ناتوان مالی چشم‌پوش کرده و آن‌ها را به خانواده این دسته از زندانیان نیازمند بخشیده‌اند گفت: توقع داریم در رفسنجان بیشترین رضایت شکات را داشته باشیم چون مردم این شهرستان در ادوار مختلفی آمادگی خود را به منصه ظهور رسانده و به عنوان نمونه فراموش نمی‌کنیم رشادت‌ها و سخاوت آن‌هایی را که از این خطه در ایام جنگ تحمیلی چه کردند و چگونه از رزمندگان اسلام یاوری نمودند.

امیری اظهار کرد: امروز 5 نفر از قدیمی‌ترین زندانیان غیرعمد استان که در زندان رفسنجان به سر می‌برند  به برکت دهه کرامت و با ضمانت جمعی از مشتاقان به حضرت ثامن علیه‌السلام زمینه آزادی‌شان فراهم شده است که امید است تا روز میلاد آن امام همام افراد یا شده از بند رهایی یافته و به بعد از سال‌ها حبس به آغوش گرم خانواده بازگردند.

انتهای پیام /

۱۹ تیر ۱۳۹۸ ۰۸:۱۳
تعداد کلیک: ۲۵۶

نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به ستاد دیه می باشد.