English
به ستاد دیه خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

خیرین در آزادی زندانیان غیرعمد اهتمام نمایند

تولیت حرم حضرت معصومه سلام‌الله‌علیها گفت: در زمینه آزادسازی زندانیان افراد مختلف از جمله خیرین و خویشاوندان مددجویان جرائم غیرعمد در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند تا بتوانیم به نتیجه برسیم.

به گزارش روابط عمومی ستاد دیه کشور، آیت‌الله سید محمد سعیدی در دیدار اعضای ستاد دیه استان اظهار کرد: شیطان و شیطان‌پرستان می‌خواهند که زندانی به صورت کامل از جامعه جدا شود و به یک عنصر شرور خالص در دست شرور بزرگ یعنی شیطان تبدیل شود.

وی با بیان اینکه بر اساس آموزه‌های اسلامی باید افرادی که در زندان هستند به جامعه برگردانده شوند، افزود: برنامه‌های فرهنگی حرم حضرت معصومه سلام‌الله‌علیها برای زندانیان نیز دنبال خواهد شد تا بتوانیم شاهد رجوع زندانیان به نفس پاک آن‌ها باشیم.

تولیت حرم حضرت معصومه سلام‌الله‌علیها ادامه داد: نگاه اهل‌بیت علیهم‌السلام این است که شخص زندانی از مردم به کلی جدا نباشد، در روایات مشاهده می‌شود که گاهی پیامبر اسلام صلی‌الله‌علیه فردی را در مسجد یا منازل افراد یاران خود زندانی می‌کردند که این موضوع نشان می‌دهد که نمی‌خواستند شخص زندانی از جامعه جدا شود.

امام جمعه قم تصریح کرد: شخص زندانی با جرمی که انجام داده خود را از جامعه جدا کرده اما این اشکال و خطای اوست و ما این اشکال را تأیید نمی‌کنیم، در شهر قم به‌عنوان یک شهر الگو تا میزانی که مباحث امنیتی به ما اجازه دهد باید به این موضوع توجه شود و ارتباط زندانی با جامعه را حفظ کنیم.

سعیدی ادامه داد: به هر میزانی که مظاهر و آیین‌های اسلام را اجرا کنیم به اسلام و اهل‌بیت علیهم‌السلام نزدیک‌تر می‌شویم و به‌عنوان یکی از دستورهای الهی به دنبال خود برکات و نعمت‌های بسیاری را به دنبال دارد.

وی گفت: در زمینه آزادسازی زندانیان افراد مختلف از جمله خیرین، طلبکاران، نهادها و خویشاوندان زندانیان جرائم غیر عمد در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند تا بتوانیم به نتیجه برسیم.

حجت‌الاسلام سید علی تهامی مدیرکل امور زندان‌های استان قم نیز در این مراسم اظهار کرد: سال گذشته در مجموع بدهی دو میلیارد تومانی چندین زندانی را برطرف کردیم. 156 نفر در زندان با 200 میلیارد تومان بدهی داریم که دارای جرائم غیرعمد و واجد شرایط ستاد دیه هستند.

وی با اشاره به تلاش‌های انجام شده برای اشتغال زندانیان در زندان‌های استان قم گفت: در راستای تبدیل زندان‌ها به دانشگاه، برنامه منسجمی برای زندانیان تعریف می‌شود تا زندانیان در طول دوران حبس خود با آموزه‌های مورد نیاز و مهم آشنا شوند.

مدیرکل امور زندان‌های استان قم ادامه داد: ستاد دیه در سطح کشور سالانه 400 گلریزان را برگزار می‌کند، طی سه سال اخیر این ستاد فعالیت خود را در قم به صورت جدی دنبال کرده و به دستاوردهای قابل توجهی رسیده است و به‌عنوان نمونه سال 96 در نخستین گلریزان توانستیم 68 نفر از زندانیان را با رفع بدهی یک میلیارد و 200 میلیون تومانی آنان، آزاد کنیم.

تهامی با اشاره به افزایش 44 درصدی آمار زندانی‌های آزادشده سال گذشته نسبت به سال 96 خاطرنشان کرد: ترویج فرهنگ آزادسازی زندانیان غیرعمد یکی از دستاوردهای ستاد دیه است چراکه اکنون در طول سال شاهد مشارکت خیرین در این امر خیر هستیم.

انتهای پیام/

۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۶:۲۸
تعداد کلیک: ۶۰

نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به ستاد دیه می باشد.