English
به ستاد دیه خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

گلریزان دانش‌آموزان تهرانی برای آزادی 4 زندانی غیرعمد

دانش آموزان دبیرستان مفید قلهک با عواید بازارچه خیریه خویش بدهی چهار نفر از زندانیان نیازمند جرایم غیرعمد را پرداخت کردند.

دانش آموزان دبیرستان مفید قلهک در اقدامی خداپسندانه، بازارچه خیریه‌ای برگزار کردند و با تمام عواید آن که بیست میلیون و ۴۶۵ هزار تومان بود، چهار نفر از زندانیان نیازمند جرایم غیرعمد را آزاد کردند.

تعدادی از دانش آموزان این دبیرستان به نمایندگی از دیگر همکلاسی‌های خویش، همراه دبیرشان و یکی از اعضای انجمن اولیاء و مربیان ضمن حضور در ستاد دیه استان تهران و بررسی پرونده‌های زندانیان واجد شرایط، عواید بازارچه خیریه خویش را جهت آزادی چهار نفر زندانی بدهکار اختصاص دادند.

یکی از دانش‌آموزان که نخواست نامش را اعلام کند، گفت: هدف ما آزادی و بازگشت پدران بدهکار به آغوش خانواده و شرکت در پویش هفت سین خورشید بود.

عضو انجمن اولیاء و و مربیان حاضر در این دیدار نیز گفت: روند آموزشی دبیرستان به صورت عملی است و با این روش، دانش آموزان طعم شیرین کمک به همنوع و نجات یک شخص گرفتار را می‌چشند.

چهار نفر دانش آموز از طرف تمام دانش آموزان این دبیرستان، هر کدام بانی آزادی یک زندانی شدند و با اهدای بیست میلیون و ۴۶۵ هزار تومان، بدهی چهار نفر را پرداخت نمودند که به دلیل عقب افتادن اجاره خانه یا مشکلات مالی دیگر در زندان به سر می‌بردند تا لبخند و گرمی به سفره هفت سین خانواده هایشان اهداء کنند.

منوچهر رحمانی مدیر نمایندگی ستاد دیه استان تهران با تقدیر از این اقدام ارزشمند گفت: حرکت خودجوش این نوجوانان که دست‌های کوچک، ولی دل‌های بزرگ دارند، عرصه‌ای از یک جوانمردی بود. کمک به دیگران بیش از آن چه توانایی مالی بخواهد، دل دریایی می‌خواهد.

انتهای پیام/

۲۲ اسفند ۱۳۹۷ ۰۷:۵۹
تعداد کلیک: ۱۸۱

نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به ستاد دیه می باشد.