English
به ستاد دیه خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

300 زن به دلیل ارتکاب جرایم غیرعمد زندانی هستند

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با اشاره به آمار ارایه شده از سوی ستاد دیه گفت: 300 زن در زندان‌های کشور به دلیل مشکلات مالی و جرایم غیرعمد در حبس به سرمی‌برند.

معصومه ابتکار در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنـا افزود: این معاونت با همکاری ستاد دیه و سازمان های زندان های کشور تلاش جدی دارد تا بتوانند زنان زندانی با جرایم غیرعمد از زندان رهایی یابند.

وی ادامه داد: سعی می‌شود برای کمک به زنان زندانی جرایم غیرعمد، طرحی را که تحت عنوان ارمغان و با شعار «زندان جای مادران نیست» در سال‌های گذشته اجرا شده بود، ادامه دهیم تا زمینه آزادی این زنان فراهم شود.

ابتکار با بیان اینکه تاکنون سه مرحله از طرح ارمغان اجرا شده است، بیان کرد: طرح ارمغان چهار نیز راه‌اندازی می‌شود. البته در این راستا با ستاد دیه کشور مذاکراتی صورت گرفته است و در صورت اعلام آمادگی ستاد و با توجه به اقدامات خوب دولت و حاکمیت برای حل این مشکلات، تلاش‌های جدی انجام خواهد شد.

ابتکار ابراز امیدواری کرد تا تلاش‌ها منجر به بازگشت بسیاری از این بانوان به کانون گرم خانواده شود؛ چرا که در بسیاری از خانواده‌ها نبود مادر موجب فروپاشی این کانون می شود و به طور یقین همه تلاش‌ها به سمت رفع این مشکلات خواهد بود.

وی اظهار کرد: سعی می‌شود تا میزان بدهی زنان زندانی با جرایم غیرعمد که عمدتا مشکلات مالی است، تامین شود؛ البته این مساله مهم تنها با همکاری خیران و نیکوکاران سراسر کشور امکانپذیر است.

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری افزود: پویش ارمغان با هدف حمایت عمومی در راستای آزادی زندانیان زن محکوم به جرایم غیرعمد از سوی معاونت امور زنان و خانواده ریاست‌ جمهوری با همکاری ستاد دیه و خیرین راه ‌اندازی شد که تاکنون سه مرحله از این پویش اجرا شده است.

در پویش ارمغان یک به همت همه مردم، خیران و نیکوکاران حدود ٤٠٠ میلیون تومان برای آزادی ٣٢ زن زندانی و در پویش ارمغان 2 نیز ٨٢٠ میلیون تومان توسط هنرمندان و افراد نیکوکار جمع‌آوری شد که ١٣ نفر از زنان زندانی با جرایم غیرعمد از زندان‌های سراسر کشور به آغوش خانواده برگشتند.

نخستین پویش ارمغان آزادی که تحت عنوان «زندان جای مادران نیست» و برای همراهی در آزادی زنان زندانی جرایم غیرعمد به نام مبارک حضرت زهرا (س) از ایام فاطمیه تا ولادت و هفته زن در سال 96 آغاز و از همه نیکوکاران و خیران برای همراهی و همکاری بیشتر جهت آزادی زنان زندانی درخواست یاری شد.

انتهای پیام /

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA
۲۱ بهمن ۱۳۹۷ ۱۰:۳۵
تعداد کلیک: ۵۶۴

نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به ستاد دیه می باشد.