English
به ستاد دیه خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

آزادی مددجوی کمیته امداد در گرو همت خیرین

مددجوی کمیته امداد که به امید بهبود وضعیت زندگی، مشغول ساخت‌وساز خانه شده بود، در یک سهل‌انگاری موجب مرگ کارگرش شد و حالا برای نجات از زندان به دست خیرین و ستاد دیه چشم دوخته است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، «کریم - ک» به علت محکومیت‌های برآمده از خواسته یک فقره دیه حوادث کارگاهی و تمام خسارات قانونی طی احکام صادره از شعبات حقوقی دادگاه (شعبه 108دادگاه جزایی کرج) از تاریخ 93/09/10 در زندان مشکین شهر زندانی است.

بر اساس اعلام واحدهای اجرای احکام مدنی، مجموع آخرین مانده بدهی نامبرده با به شمارآوردن اصل خواسته و خسارت تاخیر و تادیه براساس شاخص تورم سال جاری مبلغ 231 میلیون تومان است. واحد مددکاری ستاد دیه استان اردبیل با توجه به فراوانی تعداد پرونده‌های محکومیت مالی باشکات پرونده وارد مذاکره شد که در نهایت از شاکیان پرونده مبلغ 69 میلیون تومان گذشت رضایتمندانه با به شمارآوردن تاخیر تادیه، هزینه‌های دادرسی وحق‌الوکاله دریافت شد که پس از کاستن آن مانده بدهی نامبرده در کل، مبلغ 161 میلیون تومان است.

لازم به توضیح است که نامبرده مبلغ 159 میلیون تومان محکومیت مالی دارد که از محل جمع‌آوری کمک‌های مردمی، تامین مددجو وگذشت شکات پرداخت خواهد شد. مدت زمان ماندگاری در زندان برای این مددجو 6سال و 7 ماه گزارش شده و مدت مرخصی 234 روز است.

مددجو 54ساله، متاهل و دارای 6 فرزند است. خانواده مددجو طبق تحقیقات به عمل آمده از سوی ستاد دیه زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) قرار دارند. کریم به مدت یک سال و سه ماه و شش روز در جبهه حق علیه باطل حضور داشته است که این روزها به علت بیماری قلبی تحت درمان مداوم قرار دارد.

طبق برآورد مددکاران، کریم هیچ گونه اموال منقول و غیر منقولی از خود ندارد که با فروش آن از عهده بدهی‌های خود برآید. او برای تامین هزینه‌های زندگی در سال1391 در شهرستان ملارد کرج به عنوان کارفرما اقدام به ساخت وساز ساختمان کرده است که به هنگام دیوارچینی ساختمان یکی از کارگران به نام یعقوب اسماعیلی به دلیل فاصله کم با سیم‌های فشار قوی برق برخورد کرده و دچار برق گرفتگی شده است. نامبرده پس از انتقال به بیمارستان فوت می‌کند.

با توجه به گزارش ارایه شده توسط بازرس اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان البرز «عدم رعایت حریم برق فشار قوی به عنوان علت اصلی در وقوع حادثه اعلام می‌گردد.

با توجه به این که ساختمان و کارگران بیمه نبودند مددجو در پرداخت دیه مرحوم یعقوب اسماعیلی با مشکل مالی مواجه شده است که با حکم قاضی شعبه ی 108 دادگاه جزایی کرج به زندان معرفی شده است. پیگیری‌های مددکار ستاد دیه نشان می‌دهد کریم،  از طبقه کم درآمد جامعه است و درآمدی جز دریافتی یارانه دولتی ندارد. در شرایط فعلی مبلغ مورد نیاز برای آزادی نامبرده 161 میلیون تومان است.

نیکوکارانی که تمایل دارند یاری‌گر این مددجوی نیازمند باشند، می‌توانند کمک‌های نقدی خود را به شماره حساب‌های ستاد دیه کشور به‌ قرار 74/74 بانک ملت شعبه مستقل مرکزی، 7777 بانک تجارت شعبه مرکزی، 8888 بانک صادرات شعبه مرکزی یا 55555 بانک ملی واریز نموده و برای اختصاص مبلغ پرداختی جهت آزادی این فرد یادشده فیش‌ پرداختی را با تحریر موضوع کمک انجام‌شده به شماره 88916011 دورنگار کنند. روابط عمومی ستاد دیه با تلفن تماس 15 ــ 88916012 پاسخگوی سؤالات شما در این زمینه خواهد بود.

انتهای پیام /

۵ دی ۱۳۹۷ ۱۲:۵۷
تعداد کلیک: ۳۱۲

نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به ستاد دیه می باشد.