English
به ستاد دیه خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

حبس یک معلول ویلچری بخاطر ۵.۹ میلیون تومان

معلول جوان بیرجندی که برای نخستین بار سوار موتور سیکلت شده بود کار دست خودش داد و بابت بدهی ۵.۹ میلیون تومانی روانه زندان شد.

گروه قضایی و انتظامی خبرگزاری فارس- سید اسد رجبی: از قدیم گفته اند حادثه خبر نمی‌کند یعنی وقتی می‌خواهد اتفاقی رخ دهد رخ می‌دهد بی آنکه من و شما بتوانیم جلوی آن را بگیریم.

شاید خیلی ها با این ضرب المثل از زیر بار خیلی از مسئولیت ها شانه خالی کرده باشند اما کاش یادمان باشد که این مثل قدیمی این روزها راه حل دارد می‌شود از برخی از حوادث با خبر شد.

می‌پرسید چگونه؟ یک حادثه رانندگی را در نظر بگیرید در خیابانی در حال رانندگی هستید که سرعت مجاز در آن بین ۳۰ تا ۴۰ کیلومتر از سوی پلیس تعیین شده است واضح است اگر شما با سرعت ۶۰ کیلومتر خودروی خود را برانید حتما حادثه دوش به دوش شما می آید تا یقه‌تان را بگیرد.

پس یادمان باید باشد که مواقعی هم هست که می‌توان قبل از آمدن حادثه و رخ دادنش از وقوع آن با خبر شد و به گونه‌ای جلوی وقوع آن را گرفت یا حداقل اثرات منفی آن را کاهش داد.

اما نکته مهمی هم وجود دارد هستند کسانی که امروز به دلیل بی احتیاطی یا شاید کمی بی دقتی پای شان در یک ماجرا گیر افتاده باشد امروز به گوشه زندان افتاده باشند.

مرد جوانی به نام «مهدی- س» سی ساله‌ است که به تاریخ 11 مرداد ماه 1395 در شرایطی که تصمیم داشته با موتور سیکلت برادر بزرگتر خود مسیری کوتاه را طی طریق کند در کوچه محل زندگی‌شان به دلیل عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه یاد شده ضمن بر خورد با یک کودک 5 ساله نقش بر زمین می‌شود.

هرچند خود این مددجو از ناحیه کمر آسیب جدی می‌بیند اما جراحت ناشی از این تصادف بر روی صورت این کودک پای خانواده او را برای طرح شکایت به دادگاه باز کرد.

پس از برگزاری جلساتی در نهایت قاضی پرونده مقصر اصلی واقعه که همان آقامهدی باشد را به پرداخت دیه‌ای معادل 5 میلیون و 900 هزار تومان محکوم کرد.

مهدی به دلیل ناتوانی در پرداخت این رقم از ابتدای آبان ماه سال جاری روانه یکی از زندان‌ها استان‌های خراسان جنوبی شده و تاکنون در بند حضور دارد.

طبق تحقیقات به عمل آمده از سوی گروه تحقیق ستاد دیه این جوانه سی ساله از جهت اموال  و دارایی فاقد مال مورد ارزش شناسایی شده است.

جالب این که به دلیل مشکلات معیشتی نامبرده طی دادخواست طلاقی از یک سال گذشته همسر او از آقا مهدی جدا شده و تا پیش از اینکه گرفتار حبس باشد این فرد معلول با دختر سه ساله‌اش در خانه پدری زندگی می‌کرد.

حالا کار زندگی آقا مهدی بالا گرفته است و گره کور به زندگی‌اش افتاده است و نیکوکارانی که تمایل دارند در جریان آزادی این بدهکار غیربزهکار مشارکت کنند می توانند با روابط عمومی ستاد دیه کشور به شماره ۱۵-۸۸۹۱۶۰۱۲ تماس بگیرند.

انتهای پیام/

۲۷ آبان ۱۳۹۷ ۱۱:۴۸
تعداد کلیک: ۳۳۴

نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به ستاد دیه می باشد.