English
به ستاد دیه خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

خشکسالی پیرمرد هیرمندی را به بند کشید

این بار قصه فرق می‌کند، قصه حکایت از آزادی زندانی کشاورزی دارد که پولی را از فردی به امانت دریافت می‌کند تا خودروی سواری یکی از اقوام را برایش بخرد، اما با توجه به شرایط خشکسالی و آب و هوایی منطقه به ناچار این پول را صرف نگهداری از زمین کشاورزی اش می‌کند.

به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میـزان، پیرمرد در حاشیه جاده ترانزیتی میلک از توابع شهرستان هیرمند سیستان و بلوچستان زندگی می‌کند، پیشه اش کشاورزی است؛ اما بدلیل کهولت سن از کار افتاده است و درآمدی برای امرار معاش ندارد، به همین دلیل فرزندانش در سن پایین کار می‌کنند تا بتوانند خلاء ناتوانی پدر پیر خود را جبران کنند.

«م - ر» ۷۵ ساله که حالا به انواع بیماری‌های دوره پیری و سالمندی از جمله آلزایمر دچار است در منزلی سکونت دارد که دارای ۳ اتاق ۹ متری با سقف چوبی که مکان مناسبی برای زندگی نه در تابستان و نه در زمستان است.

این کشاورز ساده پیشه در سال ۱۳۹۵ طبق تحقیقات بعمل آمده از سوی واحد مددکاری ستاد دیه مبلغ پولی را از شخصی دریافت می‌کند تا خودروی سواری یکی از اقوام را برایش بخرد، اما با توجه به شرایط خشکسالی شدید در این منطقه و با توجه به شرایط آب و هوایی بسیار نامناسب به ناچار پول صرف نگهداری از زمین کشاورزی می‌شود تا همین منبع درآمد و لقمه نان ساده خراب نشود.

در نهایت خودرو خریداری نمی‌شود و مدتی بعد صاحب پول از وی شکایت می‌کند و بدنبال این شکایت حساب‌های پس انداز و یارانه وی مسدود می‌شود.

البته این حادثه ختم به خیر می‌شود، زیرا دست اندرکاران ستاد دیه استان سیستان و بلوچستان به کمک وی می‌شتابند و با پرداخت مبلغ 160 میلیون ریال رضایت شاکی را جلب می‌کنند.

یادم می‌آید در جایی نوشته بود: گاهی خدا می‌خواهد با دست تو، دست دیگر بندگانش را بگیرد، وقتی دستی را به یاری میگیری، بدان دست دیگرت در دست خداست ... و گاهی بندگی یعنی در کوچه پس کوچه‌های زندگی دست کسی را بگیری.

انتهای پیام /

۲۲ آبان ۱۳۹۷ ۱۰:۱۱
تعداد کلیک: ۱۴۷

نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به ستاد دیه می باشد.